В Україні не буде дефіциту міндобрив — експерти

25 липня 2019 168 0
В Україні не буде дефіциту міндобрив — експерти
pixabay.com

В Україні немає підстав очікувати дефіциту добрив в другому півріччі 2019 р. Підприємства здатні здійснити імпортозаміщення 800 тис. т комплексних мінеральних добрив, які поставляються з Росії.

Про це йшлось у відкритому зверненні Федерації роботодавців України, Союзу хіміків України, керівників провідних українських підприємств-виробників добрив і аграріїв в рамках прес-конференції «Ринок добрив в Україні та забезпечення аграріїв для осінніх польових робіт 2019».

Вітчизняні виробники здатні без додаткових інвестицій збільшити виробництво до 450 тис. т добрив на рік (56%). Інший обсяг станом на 19 липня 2019 р. вже завезено постачальниками.

«Всі українські заводи, за винятком «Одеського припортового заводу», працюють стабільно, виробничих потужностей достатньо для виконання всіх замовлень», — йдеться у зверненні.

Крім того, ціни на вітчизняну продукцію в другому кварталі 2019 р. значно знижені.

Як було зазначено у повідомленні, ПАТ «Аграрний фонд» має всі важелі і готовий забезпечити стійке забезпечення аграріїв добривами.

За словами заступника директора департаменту аграрної політики Мінагрополітики Леоніда Сухомлина, аграрії в Україні збільшують використання мінеральних добрив. Якщо в 2010 р. сільгоспвиробники вносили 58 кг добрив на 1 га, в 2012-2013 рр. — 80 кг/га, то в 2018 р. — 121 кг/га.
За його словами, зростання цін на добрива не сприятиме збільшенню споживання добрив аграрними компаніями. Тому до питань обмеження імпорту добрив з інших країн потрібно підходити дуже обережно, щоб не постраждали сільгоспвиробники.

Читати за темою: Частка російських добрив на ринку рекордно зменшилась

Виконано за допомогою Disqus