Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.
В Україні не буде дефіциту міндобрив — експерти

В Україні немає підстав очікувати дефіциту добрив в другому півріччі 2019 р. Підприємства здатні здійснити імпортозаміщення 800 тис. т комплексних мінеральних добрив, які поставляються з Росії.
Про це йшлось у відкритому зверненні Федерації роботодавців України, Союзу хіміків України, керівників провідних українських підприємств-виробників добрив і аграріїв в рамках прес-конференції «Ринок добрив в Україні та забезпечення аграріїв для осінніх польових робіт 2019».
Вітчизняні виробники здатні без додаткових інвестицій збільшити виробництво до 450 тис. т добрив на рік (56%). Інший обсяг станом на 19 липня 2019 р. вже завезено постачальниками.
«Всі українські заводи, за винятком «Одеського припортового заводу», працюють стабільно, виробничих потужностей достатньо для виконання всіх замовлень», — йдеться у зверненні.
Крім того, ціни на вітчизняну продукцію в другому кварталі 2019 р. значно знижені.
Як було зазначено у повідомленні, ПАТ «Аграрний фонд» має всі важелі і готовий забезпечити стійке забезпечення аграріїв добривами.
За словами заступника директора департаменту аграрної політики Мінагрополітики Леоніда Сухомлина, аграрії в Україні збільшують використання мінеральних добрив. Якщо в 2010 р. сільгоспвиробники вносили 58 кг добрив на 1 га, в 2012-2013 рр. — 80 кг/га, то в 2018 р. — 121 кг/га.
За його словами, зростання цін на добрива не сприятиме збільшенню споживання добрив аграрними компаніями. Тому до питань обмеження імпорту добрив з інших країн потрібно підходити дуже обережно, щоб не постраждали сільгоспвиробники.
Читати за темою: Частка російських добрив на ринку рекордно зменшилась
Читайте також
-
Ліквідація Мінагрополітики — реакція учасників ринку (оновлюється)
-
Гра в санкції: уряд, Фірташ та Ротенберг проти фермерів
-
Українські добрива: основні гравці на ринку
-
«Трампополітика»: як перед Україною закривають «ворота до Африки»
-
Форвардний контракт: інструмент, що дарує фермеру спокій
-
Петренко Анатолій Олексійович
Матеріали до теми