Реклама

Бельгійський фермер може зазнати збитків у 20 млн грн через дії місцевого РЕМ

29 липня 2019 981 0
Бельгійський фермер може зазнати збитків у 20 млн грн через дії місцевого РЕМ
Бельгійський фермер може зазнати збитків у 20 млн грн через дії місцевого РЕМ

В селі Деньги Золотоніського району Черкаської області на полі №4 Чорнобаївський РЕМ закопав 28 бетонних опор вистою понад 4 м. Бельгійський фермер Том Ван Гоі, який очолює ТОВ «Гранекс-Черкаси» та обробляє ці землі, переконаний, що так з ним вирішили розібратися конкуренти. Про це повідомляють «Вечірні Черкаси».

Раніше повідомлоялося, що Том Ван Гоі використовує землі, на яких розташовані 12 скіфських курганів.

На цьому полі він вирощував елітні сорти картоплі, для чого кілька років тому пробурив свердловини, провів систему поливу й почав зрошувати кілька полів.

За його словами, селяни прагнуть співпрацювати саме з ТОВ «Гранекс-Черкаси», адже вони пропонують кращі умови, ніж інші підприємці.

«Це не сподобалося конкурентам. Вони переманили до себе 7 пайовиків. Їхні паї виділили в натурі й забили так звані межові знаки — бетонні стовпи висотою 4 м. На кожен пай — чотири опори. Загалом 28 стовпів. Тепер маємо складнощі. Не можемо поливати це поле. Так само не можемо обприскувати його, оскільки зрошувальна та обприскувальна техніка не може проїхати, бо впирається у височенні бетонні опори. Цього року ми знайшли вихід із ситуації — посіяли на скандальному полі пшеницю, а картоплю перенесли на сусіднє. Однак наступного року маємо знайти рішення, бо довго так тривати не може», — повідомив Том Ван Гоі.

За його словами, стовпи забили у листопаді минулого року, а з 1 січня в Україні запрацював антирейдерський закон. Він передбачає, що орендодавець, який має понад 75% землі на одному полі, може брати землю не так званою «шахівницею», як зараз, а єдиним масивом на краю поля.

«Маємо очевидне порушення закону, однак ніхто не реагує. Я звертався в посольство Бельгії в Україні. Сюди приїздив бельгійський посол. Було зібрано круглий стіл на чолі із тодішнім головою Черкаської ОДА Олександром Вельбівцем. Згодом звернувся в посольство України в Бельгії. У голландському Роттердамі зустрівся із виконувачкою обов’язків міністра АПК пані Ольгою Трофімцевою. Всюди пообіцяли підтримку. Однак віз і нині там — стовпи як стояли, так і стоять. Ми бачимо величезний потенціал в Україні. Але тут мусять почати працювати за європейськими правилами — виділяти землю масивами, а не шахівничками», — вважає фермер.

За словами юриста ТОВ «Гранекс-Черкаси» Світлани Сєркової, підприємство готує документи для позову у суд.

«Ретельно підраховуємо збитки й не отримані нами прибутки. Відповідачем буде Чорнобаївський РЕМ, як організація, яка безпосередньо виконувала роботи із встановлення стовпів і через дії якої ми зазнали збитків. До цього ми зверталися до Державної архітектурно-будівельної інспекції та Держгеокадастру. Також зверталися і до конкурентів. Відповіді від них не отримали», — повідомила вона.

Так, за неофіційною інформацією збитки ТОВ «Гранекс-Черкаси» перевалили за 20 мільйонів гривень.

Директор Чорнобаївського району електричних мереж Юрій Батурин не вважає себе винним.

«Товариство «Добробут-2017», що базується в селі Москаленки, попросило нас викопати ями для межових знаків. Ми уклали угоду з мокрою печаткою, вони дали нам своє пальне. Ми послали спеціальний трактор Т-150. За здійснену роботу отримали оплату. Згодом дізналися, що нас банально використали. Річ у тім, що «Добробут-2017» має відношення до відомого в районі ТОВ «Агроко». Ті не миряться із «Гранекс-Черкаси». Фактично, нас використали у своїй війні. Коли зчинився скандал, я місяць прожив як на голках. Обленерго провів службове розслідування. Забрали всі угоди й усі документи. Згодом «Добробут-2017» замовив аналогічні роботи. Однак цього разу ми виїхали на місце, подивилися й відмовилися їх виконувати. Вважаю, що усі претензії мають бути адресовані до «Добробут-2017», бо ми були лише виконавцями», — переконаний Юрій Батурин.

За словами директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігоря Колодки, минулого року робилися спроби примирити учасників конфлікту, але вони ні до чого не привели.

Виконано за допомогою Disqus