Бельгійський фермер знищив скіфські кургани на Черкащині

30 квітня 2018 1108 0
Компанія бельгійського фермера звинувачується у руйнуванні скіфських курганів
uk.wikipedia.orgКомпанія бельгійського фермера звинувачується у руйнуванні скіфських курганів

Черкаські депутати звинувачують фірму «Гранекс-Черкаси», що належить бельгійському фермеру Тому Ван Гоі, у руйнуванні десяти скіфських курганів. Про це повідомляє «Діловий регіон».

Ще у 2013 р. ТОВ «Гранекс Черкаси» уклало договір з державним органом охорони культурної спадщини на використання земель загальною площею 18 га, розташованих в адміністративних межах Деньгівської сільської ради. У межах зазначеної земельної ділянки знаходилися 12 курганів, територію яких заборонено використовувати для сільськогосподарських потреб. Компанія-орендар зобов’язалася виключити їх з орних земель та залужити.

Проте, перевірка державного органу охорони культурної спадщини встановила, що вимоги памʼяткоохоронного договору орендар не виконує. Кургани піддаються сільськогосподарському обробітку. Внаслідок зазначених дій розорані насипи 10 курганів. Державі завдано збитків більше ніж на 30 млн грн.

Як повідомила депутат Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, головне управління нацполіції вже здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини службовими особами ТОВ «Гранекс-Черкаси».

Виконано за допомогою Disqus