Данська агрофірма на Житомирщині заявляє про $300 тисяч збитків через земельний конфлікт

4 липня 2019 2004 0
Данська агрофірма на Житомирщині заявляє про $300 тисяч збитків через земельний конфлікт

ТОВ «ДФУ Агро» (село Грозине, Житомирської обл., належить данській компанії Berry Farm) заявило про можливий збиток до $300 тис. в разі втрати врожаю через земельний конфлікт із ТОВ «Городок-Агро». Про це розповів директор «ДФУ Агро» Вадим Шестаков на прес-конференції. Повідомляє прес-служба компанії.

За його словами, компанія з 2014 р. обробляє 1,2 тис. га землі в Житомирській області на підставі договору з сільрадами про управління спадщиною. У листопаді 2018 р. ТОВ «Городок-Агро» орендувало декілька ділянок землі, в тому числі 250 га, які перебували в користуванні ТОВ «ДФУ Агро». До 2018 р. оформити це було неможливим через специфіку законодавства.

Цю ділянку «ДФУ Агро» засіяло озимим ріпаком та житом в серпні-вересні 2018 р., тобто до передачі його в оренду ТОВ «Городок-Агро».

Наразі «Городок-Агро» претендує на урожай з даної ділянки.

«Ми запропонували компанії аналогічну за площею ділянку (250 га) з культивованих земель, однак вони в ультимативній формі запропонували нам продати решту наших земель на цих територіях. У травні 2019 р. ми звернулися в антирейдерський комітет. У червні більшість учасників комітету висловили думку, що ТОВ «Городок Агро» не має права на урожай, проте має право на компенсацію», — розповів Вадим Шестаков.

Він також зазначив, що вони згодні з компенсацією, однак домовитися про її умови поки не вдалося.

«Наші збитки в разі збирання врожаю нашим опонентом складуть від $100 до $300 тис. Ми готові зібрати урожай і передати на відповідальне зберігання третій стороні», — сказав Вадим Шестаков.

ТОВ «ДФУ Агро» вже отримала підтримку з боку Житомирської ОДА, ОДА, ACC, EBA, данського посольства, Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU) державного фонду Данії, а також з боку Житомирської поліції.

Наразі агрофірма очікує на друге засідання антирейдерського комітету.

Читайте по темі: День 3. Житомирська область: ДФУ Агро, Жерм та Лібос.

Виконано за допомогою Disqus