Сливи подешевшали до трирічного мінімуму

30 липня 2019 128 0
Сливи подешевшали до трирічного мінімуму
pixabay.comСливи подешевшали до трирічного мінімуму

Протягом липня вартість слив поступову знижувалася, а наприкінці місяця ціна досягла трирічного мінімуму. Фактично сьогодні сливи є найдешевшими сезонними фруктами в Україні. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати за темою: Експорт та виробництво сливи в Україні 

Станом на 30 липня 2019 р. на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» сливи пропонуються по 5-8 грн/кг (€0,17-0,27/кг). Тиждень тому сливи коштувала 10-15 грн/кг (€0,34-0,53/кг).

«Зниження ціни на сливу пов’язане із різким зростанням її пропозиції від українських виробників та імпортерів. Сьогодні Україна активно збирає власний врожай, крім того імпортує багато сливи із Молдови, Сербії та Узбекистану. До того ж зростає конкуренція з боку інших фруктів, на торговому майданчику нашого ринку дедалі стає більше українських та імпортних персиків, нектаринів, абрикосів. Також знижується ціна на лохину і збільшується пропозиція раннього яблука та груш», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними «Інфо-Шувар» поточні ціни на сливи вже є майже на 20% нижчими від цін попередніх двох сезонів. В минулі роки мінімальних показників ціни на сливи досягали в кінці серпня.

Виконано за допомогою Disqus