Україна матиме шанс збільшити поставки яблук в ЄС

9 серпня 2019 211 0
Україна матиме шанс збільшити поставки яблук в ЄС
Україна матиме шанс збільшити поставки яблук в ЄС

ЄС очікує зібрати в 2019 р. 10,56 млн т яблук, що на 20% нижче, ніж в 2018 р. і на 8% нижче, ніж середній врожаю яблук за попередні три роки, в які входить і рекордно дефіцитний 2017 р., коли значна частина садівників Європи сильно постраждала від весняних заморозків. Такий прогноз оприлюднили фахівці Всесвітньої асоціації з яблук і груш (WAPA). Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на EastFruit.

Читати за темою: Природні середовища існування, різноманітність бджіл ведуть до кращого виробництва яблук

«В середньому ж за останні 5 років ЄС збирав 11,84 млн т яблук, а якщо відкинути аномальний 2017 р. то середній урожай яблук становив 12,5 млн т в рік, що дозволяло непогано балансувати ринок. Фактично, якщо прогноз WAPA підтвердиться, в 2019 р. в ЄС буде зібрано на 2 млн т яблук менше, ніж зазвичай, а це, однозначно хороша новина для українських садівників і експортерів», — економіст інвестиційного відділу «The Food and Agriculture Organization» Андрій Ярмак.

Урожай яблук в 2019 р. в ЄС буде найнижчим за останні сім років, якщо не враховувати аномального 2017 р., коли він був взагалі нижче 10 млн т.

«Не зважаючи на те, що прогноз зниження виробництва яблук не став для учасників ринку несподіванкою після рекордного врожаю в 2018 р., він все-таки істотно перевищив всі попередні оцінки і очікування. А основний вплив на прогноз надали оцінки перспектив врожаю яблук у Польщі, які завжди виходять дуже приблизними, враховуючи дуже маленький середній розмір господарств з вирощування яблук в цій країні», — відзначають аналітики.

Виконано за допомогою Disqus