Реклама

Радіація з Білого моря може накрити частину України

16 серпня 2019 187 0
Радіація з Білого моря може накрити частину України
pixabay.comРадіація з Білого моря може накрити частину України

Згідно з останніми розрахунками Центру прогнозування наслідків радіаційних аварій (ЦПНРА), зона гіпотетичного впливу радіації, викинутої при НС в Білому морі, охоплює крім східних областей України, фактично всю південну і центральну частину. Про це повідмоляє Latifundist.com.

В Одеській області до 16 серпня включно буде досліджуватися атмосферне повітря на вміст радіоактивних речовин. Таким чином оцінять для України наслідки вибуху на території військової частини біля Сєвєродвінська Архангельської області Росії, що стався 8 серпня.

«У зв'язку з цим, для уточнення рівня забруднення атмосферного повітря в східних і південних областях України необхідно провести відбір атмосферних аерозолів, використовуючи ФВУ в м. Одеса з 13 по 16 серпня 2019 р. в цілодобовому режимі», — йдеться у Розпорядженні ЦПНРА.

Згідно із затвердженим планом дій Укргідрометцентру, радіометрична мережа спостережень переведена в режим підвищеної готовності.

Згідно з матеріалом Reuters, департамент ядерної безпеки та охорони навколишнього середовища Норвегії (DSA) аналізує мікроскопічні кількості радіоактивного йоду, виявлені в повітрі на півночі Норвегії.

«В даний час неможливо визначити, чи пов'язано останнє виявлення йоду з аварією в Архангельську минулого тижня. DSA продовжує робити часті відбори повітря і аналізувати», — відзначили в DSA.

Крім того, такі вимірювання випромінювання не є чимось незвичайним в Норвегії, оскільки її станції моніторингу виявляють радіоактивний йод приблизно шість-вісім разів на рік.

Виконано за допомогою Disqus