Реклама

Стало відомо, коли подешевшає картопля

21 серпня 2019 2213 0
Стало відомо, коли подешевшає картопля
Стало відомо, коли подешевшає картопля

Зростання цін на картоплю у другій половині серпня є нетиповим для України явищем. А інформація про імпорт картоплі з Білорусі укріплю впевненість у можливому дефіциті продукції. Втім, учасники ринку не виключають можливості подешевшання картоплі вже за тиждень. Відбудеться це за рахунок збільшення пропозиції вітчизняної продукції. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Нагадаємо, волинський фермер презентував нові сорти картоплі

«Поточне зростання ціни на картоплю — це наслідок впливу погодних умов на терміни посадки та визрівання картоплі», — вважає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, урожайність ранніх та середніх сортів знизилася у 1,5 рази у порівнянні з минулим роком.

«Саме тому літом ми побачили рекордно високі ціни на цю продукцію. Ситуацію по пізніх сортах поки що оцінювати зарано, хоча за різними оцінками комерційних виробників, врожайність буде нижчою на 10-30%. Але не це є приводом для поточного зростання ціни, головна причина — затримка у визріванні бульб пізніх сортів», — переконана Тетяна Гетьман.

За її словами, минулого року більшість українських господарств вже почали збирати врожай, а в цьому році навіть на Півдні фермери почнуть це робити  за 7-10 днів.  

«Тобто, можливо, що  в кінці серпня ціни на картоплю почнуть знижуватись і навіть імпорт може призупинитись», —  підсумувала Тетяна Гетьман.

Станом на 20 серпня 2019 р. на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» картопля пропонується по 10-12 грн/кг (€0,36-0,43/кг) , це в 2,5 рази дорожче, ніж в попередні 2 сезони. Ціни тримаються на рекордних показниках протягом всього серпня, в тім і попит на картоплю на «Шуварі» в останній місяць літа є найбільшим серед інших складових «борщового набору».

Виконано за допомогою Disqus