В Україні почала знижуватись ціна картоплі

26 серпня 2019 3396 0
В Україні почала знижуватись ціна картоплі
pixabay.com

Ціни на картоплю в Україні нарешті почали знижуватись. Наразі на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» картопля коштує по 7-9 грн/кг (€0,25-0,32/кг), тобто менш ніж за тиждень ціна впала на 25%. Повідомляє info.shuvar.com.

«В кінці минулого тижня зниження ціни на вітчизняному ринку відбувалось переважно за рахунок збільшення імпорту картоплі із Білорусії. Від початку цього тижня тенденція до зниження ціни суттєво посилилась завдяки збільшенню пропозиції від вітчизняної картоплі. Пізні сорти сьогодні збирають у всіх регіонах, завдяки цьому ціни не тільки знижуються, вони  майже зрівнялись по всій території Ураїни», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, учасники ринку не виключали можливості подешевшання картоплі вже цього тижня.

Від початку літа ціни на українську картоплю нового врожаю тримались на рекордно високому рівні, який був в  2-2,5 рази вищим від цін попереднього року.  Ціни поки що залишаються на рекордно високих показниках, але в департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар» зауважують, що сьогодні мова йде про найбільшу хвилю зниження ціни на картоплю від початку поточного сезону.

«Імпортерам та українським комерційним виробникам сьогодні доводиться конкурувати на ринку ще й з картоплею від населення. Приватні домогосподарства  теж вирішили заробити на високих цінах поточного року,  ці продавці не рахують собівартості виробництва картоплі, тому є досить гнучкими в питанні ціни. Безумовно, це впливає на загальний рівень цін картоплі в Україні», — додала Тетяна Гетьман.

Минулого року на «Шуварі» картопля коштувала 3,5-4,5 грн/кг(€0,12-0,15/кг), ціни на неї теж тоді почали знижуватись від кінця серпня. Мінімальна вартість картоплі 2,5-3,5 грн/кг(€0,08-0,12/кг) була зафіксована в минулому сезоні в кінці жовтня 2018 р., а перша хвиля цінового зростання розпочалась з другої половини листопада 2018 р.

Після кількох етапів зростання та падіння найвища ціна на картоплю 10-12 грн/кг (€0,35-0,42/кг)в  минулому сезоні встановилась на початку травня 2019 р.

В сусідній Польщі ціни на картоплю сьогодні теж є в 2 рази вищими ніж рік тому, станом на початок останнього тижня серпня гуртові ціни на продукцію формуються в діапазоні €0,30-0,40/кг. Як повідомляють європейські ЗМІ, в країнах ЄС так само як і в Україні цього року очікується зниження врожаю картоплі через екстремальні погодні умови в кінці весни та в першій половині літа.

Виконано за допомогою Disqus