Україна продовжує нарощувати експорт зернових до країн MENA — експерт

27 серпня 2019 83 0
Україна продовжує нарощувати експорт зернових до країн MENA — експерт

У сезоні-2018/19 в географії експорту української пшениці переважала тенденція переорієнтації відвантажень на регіони MENA (39,7% від загального обсягу українського експорту, + 3,2% в рік) і Південно-Східної Азії (46,7% від загального обсягу українського експорту, + 3,9% в рік). Водночас, частка європейських країн і решти Африки почала скорочуватися. Дану особливість відзначила віце-президент бізнес-групи Cotecna Inspection по ринку Балтійського, Чорного та Каспійського морів Аріна Корчмарева. Повідомляє apk-inform.com.

Подібна ситуація, за її словами, спостерігалася і в експорті ячменю, де в сезоні, що завершився на частку країн регіону MENA довелося 86,4% від усього обсягу відвантажень зерновий з України. Саудівська Аравія і раніше займала першу позицію в рейтингу імпортерів.

Читати за темою: За 5 років експорт зернових з України в Китай збільшився у 20 разів

«У поточному сезоні збільшення поставок в даний регіон, швидше за все, продовжиться і буде пов'язано з підвищенням врожайності зернових в Україні, а також оптимізацією процесу поставок. Єгипет, Ліван і Саудівська Аравія є країнами, які входять в ТОП-20 ринків збуту для українського експорту (згідно Експортною стратегії України), тому країна буде продовжувати концентруватися і зміцнювати свої позиції на даних ринках. Сезон-2019/20 характеризується збільшенням врожаю пшениці, тому ми очікуємо зростання її загального експорту, включаючи поставки в країни регіону MENA», — спрогнозувала експерт.

Виконано за допомогою Disqus