Реклама

ООН оголосила надзвичайний кліматичний стан на планеті

27 серпня 2019 1481 0
ООН оголосила надзвичайний кліматичний стан на планеті
pixabay.comООН оголосила надзвичайний кліматичний стан на планеті

У світі спостерігається надзвичайна кліматична ситуація: льодовики тануть, рівень вуглекислого газу зростає, а 2015-2019 рр. стали найспекотнішими в історії. Про це повідомив генсекретар ООН Антоніу Гутерріш на саміті G7 у Біарріці, передає espreso.tv.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень вуглекислого газу в атмосфері сягнув найвищого показника за всю історію. Такий рівень був 3,5 млн років тому, коли температура була значно вищою.

Крім того, липень 2019 р. став найспекотнішим місяцем в історії. У цей час в Гренландії розтануло 179 млрд т льоду.

Водночас у Сибіру, на Алясці та в Амазонії горять ліси. Це призвело до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

«Все, що відбувається — це надзвичайна кліматична ситуація. Як відзначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні втримати підвищення температури в межах 1,5ºC до кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 р., на 45% скоротити викиди парникових газів до 2030 р.», — заявив Антоніу Гутерріш.

Він додав, що країнам потрібно докладати більше зусиль для подолання надзвичайного кліматичного стану і боротися зі змінами клімату за Паризькою угодою.

Виконано за допомогою Disqus