Сільгоспземля, яка згідно Держгеокадастру не використовується, вже продана — думка

5 вересня 2019 184 0
Сільгоспземля, яка згідно Держгеокадастру не використовується, вже продана — думка

Сільськогосподарська земля в Україні, яка згідно даних Держгеокадастру не використовується, скоріш за все має свого власника. Таку думку висловив Михайло Апостол на своїй сторінці у Facebook.

«Всі ці мільйони гектарів, які згідно даних Держгеокадастру не використовуються, скоріше за все набули іншого власника, а правильніше продані. Ринок, а вірніше дерибан землі відбувається уже багато років. Чи відчув хтось інвестиції і що отримала держава, питання на засипку. Нехай хтось заперечить», — йдеться у дописі.

Читати за темою: Оренда, оцінка, реєстрація та страхування ділянок — юридична консультація

У своєму повідомленні він навів наступні цифри:

  • земельний фонд України — 60,3 млн га, що становить 6% території Європи;
  • площа сільськогосподарських угідь — 42,7 млн га, з них рілля становить — 32,5 млн га;
  • 10,4 млн га — це державні землі сільськогосподарського призначення.

Згідно даних Держгеокадастру державні землі розподілені так:

  • 3,2 млн га цих земель знаходиться у постійному користуванні міністерств, установ, різноманітних державних організацій і ДП;
  • 2,5 млн га — знаходяться у запасі і вважаються не надані у власність і користування! (Хтось бачив ці землі, які стоять пусткою і не обробляються);
  • 4,7 млн га знаходяться в оренді;
  • 6,9 млн громадян набули право на земельну частку-пай, а це 27 млн га.

«На сьогодні згідно даних  Держгеокадастру 1.4 млн га розпайованих земель не використовується! (Хтось це бачив таке?) Близько 1 млн осіб не використовують, не обробляють, не здають в оренду і не платять податків, а це 4,8 млн га або 12 % усіх сільгоспугідь», — додав Михайло Апостол.

Також він зауважив, що станом на 1 вересня 2019 р. за використання всіх земель сільськогосподарського призначення юридичними і фізичними особами сплачено земельного податку і орендної плати на суму 27 321 114 грн. Це 640 гривень на 1 га с/г угідь або біля $24.

«Якщо б хоч раз якийсь очільник хотів навести порядок, країна щорічно могла б отримувати за користування с/г землями не меньше 100 млрд грн щорічно, а не 27 млрд. Порахуйте, скільки недоодержала державна казна за остання 10 років», — зауважив Михайло Апостол.

Виконано за допомогою Disqus