Реклама

Кавун за рік подешевшав на 20%

9 вересня 2019 29 0
Кавун за рік подешевшав на 20%
pixabay.comКавун за рік подешевшав на 20%

Незважаючи на початок зростанні гуртових цін на кавун на внутрішньому ринку, він як і раніше залишається на 20% дешевшим, ніж минулого року. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Читати за темою: Світовий ринок кавунів — найбільші експортери та імпортери

Продати кавун гуртом з поля зараз можна в середньому по 1,2 грн/кг (близько 0,05$/кг) — на 30 коп. дешевше, ніж роком раніше.

Ще тиждень тому середня гуртова ціна на кавун становила 1 грн/кг. У той же час ціни на кавун в ЄС зараз знаходяться на дуже високому рівні, що пов'язано з несприятливими погодними умовами для вирощування цієї баштанної культури.

У 2018 р. гуртові ціни на кавун різко виросли до середини вересня. Тоді фермери України продавали кавун вже по 5 грн/кг і потім ціна вже не опускалася нижче 4 грн/кг. Повторення цього сценарію, на думку учасників ринку, поки що малоймовірно. Погодні умови залишаються хорошими, як і урожай кавуна в цьому році.

Найближчим часом на півдні України збережеться спекотна погода, тому ніщо не буде заважати прибиранню. Також очікується, що активний експорт кавуна з України в Євросоюз і Білорусь триватиме.

Поки що, в цьому році, експорт кавуна з України відстає від показників 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus