Реклама

Учасники екологічного мітингу на Черкащині не змогли надати доказів порушень

12 вересня 2019 1360 0
Учасники екологічного мітингу на Черкащині не змогли надати доказів порушень
Учасники екологічного мітингу на Черкащині не змогли надати доказів порушень

На Черкащині відбувся мітинг, учасники якого боролися за екологію регіону. Активісти вимагали припинити діяльність компанії «Миронівський хлібопродукт» (МХП), яка за їх словами наносить шкоду екології області. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Один з учасників мітингу, голова ГО «Народна варта Черкащини» Павло Романенко продемонстрував журналістам резолюцію, яка від імені низки громадських організацій мала бути озвучена на початку роботи облради.

У першому пункті йшлося про підтримку курсу команди президента на знищення корупційної системи.

Другий пункт — кадрова політика.

Третій пункт звучить так: «Висловлюємо рішучий протест проти намірів власника «Наша Ряба» Юрія Косюка побудувати нові потужності на теренах Черкащини. Наш край перенасичений об’єктами птахівництва».

На переконання активістів, всі працівники, які залишаться без роботи, мали б зайнятися фермерством у власних садибах та почати розбудову тепличних комплексів. Це стосується і бухгалтерів, економістів та харчових технологів.

«Вимагаємо від Юрія Косюка на діючих об’єктах «Наша Ряба» ввести очисні системи та дотримуватися всіх існуючих санітарних норм. А від усіх екологічних служб — чесного дотримання всіх параметрів та, в разі їх порушення, жорсткого негайного реагування (закриття підприємств, тощо)», — заявили наступну вимогу учасники протесту.

Проте, жодного підтвердження відсутності очисних систем та недотримання санітарних норм у активістів не виявилося.

«Я можу сказати, що всі або майже всі об’єкти птахівництва побудовані з грубими порушеннями санітарних норм. На жодних, або у більшості підприємств немає очисних систем», — переконаний Павло Романенко.

При цьому, серед учасників акції, який було близько 10 чоловік, не були присутні ані місцеві жителі, ані екологи.

«Це не перший і не останній захід, який проводиться. Влада, звісно, візьме до уваги наші вимоги але яке рішення буде прийнято — невідомо. Влада вичікує. Варто пам’ятати, що Юрій Косюк та інші відомі бізнесмени — це представники сили Петра Порошенка. Оскільки зараз обраний інший президент і до влади прийшли інші сили, звісно зараз почнеться перерозподіл власності. Чим цей перерозподіл завершиться — неясно. Але вже по наслідках цього перерозподілу, будемо казати відверто, між паном Коломойським і паном Порошенком, буде зрозуміло на які результати варто розраховувати і по «Нашій Рябі». Ми з одної сторони — очікуємо на розвиток подій, а з іншого боку — привертаємо до себе увагу», — пролив світло на мету акції один з активних учасників події Анатолій Паливода.

МХП закиди активістів неодноразово спростовувала.

«За період з 2016 до 2019 р. «Миронівська птахофабрика» інвестувала 4 млн грн на реконструкцію своїх очисних споруд… Крім того, в 2018 р. була проведена реконструкція ключового вузла очисних споруд насосної станції. Ми повністю модернізували насосне обладнання, трубопроводи та запірно-регулюючу арматуру», — розповідала раніше про екологію на виробництві начальник очисних споруд «Миронівської птахофабрики» Світлана Новицька.

Окрім цього, на початку літа підприємствам МХП підтвердили відповідність європейським екологічним стандартам ISCC EU.

«Тож що це було: піар заради піару, велика політика з перерозподілом влади в нових політичних реаліях та де у цьому всьому екологія?» — йдеться у матеріалі видання.

Виконано за допомогою Disqus