Реклама

На Кіровоградщині фермери протестували проти низьких закупівельних цін на зерно

2 жовтня 2019 357 0
На Кіровоградщині фермери протестували проти низьких закупівельних цін на зерно
cbn.com.ua

Вчора на Кіровоградщині фермери одноосібники перекривали трасу «Умань – Кропивницький». Причина — низькі ціни на сільгосппродукцію. Про це повідомляє kypur.net.

«Зернотрейдери ставлять нас на коліна. Ціни на дизпаливо, добрива й гербіциди, посівний матеріал зросли, а на нашу продукцію впали. Закуповують у нас за безцінь, а експортують за кордон за втричі або й навіть учетверо вищими цінами. Пшениця, яку у нас закуповували по 3 тис., на експорт іде по 10-12 тис./т», — розповів учасник акції Вадим Бурченко.

За його словами, ціни на збіжжя цього року і минулого дуже різняться.

«Минулого року продавав соняшник по 8 400-8 500 грн/т, цьогорічний урожай — по 5 000-4 800 грн/т.  Сою торік по $320/т, цьогоріч по — $270-260/т. Кукурудзу в 2018 р. 4 500 грн/т, в 2019 р. —2 тис./т», — зауважив аграрій.

Ініціатори наголосили, що акція спрямована не проти нової влади, а на те, щоб привернути її увагу до проблеми в сільському господарстві. Серед вимог — врегулювання на законодавчому рівні закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію, аби аграрії не працювали собі на збиток, а зернотрейдери не наживалися їхнім коштом.

Ще одна вимога — інвентаризація земель сільськогосподарського призначення.

Як повідомили на сайті cbn.com.ua, перекриття траси призупинили та підписали меморандум про мирну акцію 4 жовтня.

Читати за темою: Вінницькі фермери протестували проти ринку землі

Виконано за допомогою Disqus