Реклама

На Прикарпатті вирощують морозостійкі сорти винограду

22 вересня 2019 2194 0
На Прикарпатті вирощують морозостійкі сорти винограду

Виноградар з Прикарпаття вирощує сорти, які витримують морози до -27 °С морозу. Один з різновидів — селекції США, другий — Юпітер зі Словенії. Повідомляє Superagronom.com, з посиланням на napensii.ua.

«Сорт кишмиш Юпітер вивели селекціонери США (штат Арканзас) в 1998 році. Він стійкий до морозу, без укриття витримує до 27°С морозу. Весняні заморозки йому також не страшні. Кущ витягує значні навантаження, навіть коли на пагонах з’являються 3-5 ґрон і не потребує нормування врожаю», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: Вирощування столового винограду в теплицях окупиться за 3 роки

За словами садівника Богдана Іванічка, сорт Юпітер демонструє хороше цукронакопичення — до 22%, при кислотності — 6-7 г/л. Грона цього сорту сягають маси 250-400 г, а деякі екземпляри 500 г, з ягодою до 6 г. В ягодах відсутнє насіння, в рідкісних випадках можуть бути присутні рудименти.

«Це ранній сорт з терміном дозрівання 110-115 днів. Транспортабельність дуже хороша, а ягоди триваліший час зберігають свіжий вигляд. Лоза у сорту Юпітер червонувато-коричнева, або світло-коричнева. Листки великі, насиченого зеленого кольору. Добре розмножується живцями», — відзначив садівник.

Виконано за допомогою Disqus