Експерти пояснили, чому дорожчають овочі борщового набору

1 жовтня 2019 129 0
Експерти пояснили, чому дорожчають овочі борщового набору
uarp.orgЕксперти пояснили, чому дорожчають овочі борщового набору

Ще 3-4 роки тому про перспективність бізнесу на вирощуванні цих позицій говорили одиниці, дивлячись на низькі ціни. Але останні 2 роки ситуація почала досить швидко змінюватись: середні ціни на «борщ» впевнено пішли вгору, а по деяких позиціях в певні періоди сезону були встановлені цінові рекорди, про які українські фермери навіть не мріяли. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати за темою: Холодовий ланцюжок при роботі зі свіжими овочами і фруктами 

«Зростання ціни останні 2 роки пов’язані не лише із погодними умовами. Мова йде про низку факторів, один з яких — скорочення виробничих площ. Саме таким чином українські фермери реагували на зміну попиту після подій у 2014 р. Але це інтуїтивна реакція, вона враховує лише досвід попередніх років і не враховує реальних змін внутрішнього та зовнішнього ринкового середовища. Більшість українських фермерів, не в змозі відчути ці зміни і, відповідно, зрозуміти свої можливості,  тому що відносини із трейдерами та переробними підприємствами в ланцюзі поставок залишаються дуже заплутаними і непрозорими. І це головна загроза для плодоовочевого бізнесу», — наголосила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, у наступні роки може відбутися зростання площ під овочами «борщового набору» та обвал цін на них.

За даними «Інфо-Шувар» в минулому сезоні рекордні показники середніх цін були зафіксовані по всіх позиціях «борщового набору». Рекордсменом стала цибуля, в квітні 2019 р. ціни на неї досягли небачених показників 25-28 грн/кг. Суттєво зросли ціни на капусту, вже в середини весни її майже не лишилось в українських сховищах, і цим скористались імпортери ранньої капусти.

В першій половині нового сезону 2019/20 років безумовним лідером за зростанням цін стала картопля, тоді як вартість всіх інших овочевих складових «борщу» станом на кінець вересня є нижчою, ніж рік тому.

Виконано за допомогою Disqus