В Україні збільшилось виробництво м’яса

2 жовтня 2019 226 0
В Україні збільшилось виробництво м’яса
pixabay.com

За дві третини року м’ясопереробні підприємства України випустили 1,2 млн т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса, що на 5,6% більше ніж рік тому. Випуск ковбасних виробів, навпаки, зазнав відповідного скорочення (мінус 5,5% чи 18 тис. т) та склав 310,7 тис. т. Повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані Державної служби статистики.

В АСУ зауважили, що основним рушієм виробництва м’яса залишається птиця. Виробництво цього виду м’яса у січні-серпні 2019 р. збільшилося на 17% проти аналогічного періоду минулого року та склало 735 тис. т.

«Разом із тим, переробка свинини цьогоріч також пожвавилася у порівнянні з минулим роком. Сукупний випуск охолодженого, мороженого м’яса свиней та сушених, копчених чи солених делікатесів з неї збільшився майже на 6% — до 186 тис. т. Позитивну динаміку забезпечив майже 4%-вий приріст виробництва охолодженого м’яса, яка становить майже 90% промислового виробництва свинини. З іншого боку, збільшення обсягів випуску замороженої свинини більш ніж на 40% додало ще 4 тис. т до загального доробку», — прокоментували аналітики.

Читати за темою: Ціна живця свиней стабілізувалась

Натомість, виробництво інших видів м’яса, субпродуктів та ковбасних виробів у січні-серпні «відстає» від результатів аналогічного періоду минулого року. Випуск яловичини та баранини протягом аналізовного періоду скоротився на чверть (до 40,8 тис. т), їстівних субпродуктів — на 14% до 260 тис. т.

Ковбасних виробів цьогоріч поменшало на 5,5% чи 18 тис. т: за дві третини року м’ясопереробні підприємства виготовили 310,6 тис. т такої продукції. Найвідчутніше скоротився випуск варених виробів, ковбасних продуктів з м’яса та субпродуктів.

Виконано за допомогою Disqus