Експерт назвав 5 проблем відкриття ринку землі

5 жовтня 2019 359 0
Експерт назвав 5 проблем відкриття ринку землі

Під час впровадження ринку землі, потрібно врахувати 5 проблем. Так вважає перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Іван Фурсенко. Повідомляє AgroPolit.com.

Він виступив під час земельного віче на тему «10,5 млн га державної землі — як ефективно розпорядитися територією розміром з Болгарію?». Організатори заходу — радник прем’єр-міністра, активіст земельної реформи, депутат парламенту 8-о скликання Олексій Мушак та AgroPolit.com, Latifundist.com та Kurkul.com.

  • Першим заходом експерт вважає відміну безоплатної приватизації землі, яку нині передбачає українське законодавство. На його думку, це не лише допоможе поповнити бюджет громад, а й захистить від рейдерських посягань, коли задля наживи по декілька разів переоформлюють право власності на землю.
  • Друге — забезпечити обмеження для підвищення цін на паї, а також створити ринкові умови, які триматимуть вартість гектарів на обґрунтованому рівні.
  • Третє — передати у користування громад землі лісового фонду. Іван Фурсенко зазначив, що нині навіть у тих громадах, які офіційно почали отримувати землі у своїх межах, не забирають їх вповні для користування.
  • Четверте, що необхідно забезпечити, це прозорий ринок землі. Щоби був відкритий доступ до карт Держгеокадастру.
  • П’яте — законодавчо обмежити площі, які можна продавати на рівні громади до 35%.

Читати за темою: Потрібно завершити безоплатну приватизацію землі — Фурсенко

Виконано за допомогою Disqus