У південних областях викорчували 700 га виноградників

9 жовтня 2019 1844 0
У південних областях викорчували 700 га виноградників
Kurkul.comУ південних областях викорчували 700 га виноградників

Українська виноробна галузь перебуває у важкій ситуації. За інформацією з південних регіонів, близько 500 га виноградників цього року викорчовується на Одещині, 200 га — на Миколаївщині. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Читати за темою: Посадка винограду та догляд в осінньо-зимовий період

За даними НААН, обсяги імпорту винопродукції з 2014 по 2018 р. у валютному еквіваленті зросли з $180 до 204 млн, тоді як обсяги експорту становлять всього $56,5 млн.

«Наразі на заводах первинного і вторинного виноробства залишилися великі залишки продукції від минулого року, це сталося через втрату внутрішніх та зовнішніх ринків Донбасу, АР Крим, Росії, Білорусі, Казахстану. А тому вони навіть не мають змоги прийняти новий урожай. Тож залишається велика ймовірність, що виноград залишиться на кущах, а це, своєю чергою, потягне розвиток хвороб і неврожай наступного року», — йдеться в повідомленні.

Аналітики вважають, що головними причинами цього є:

  • втрата одного із найбільших ринків збуту;
  • не розвинений внутрішній ринок, низька купівельна спроможність населення;
  • фальсифікація винопродукції, відсутність ефективного контролю за виробництвом винопродукції;
  • відсутність обмежувальних заходів щодо імпорту продукції для захисту вітчизняних виробників;
  • відсутність належного ефекту дерегуляції у виноробстві.

Вихід із кризи на думку фахівців може забезпечити ухвалення Закону «Про внесення змін до Законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про «Внесення змін до Закону України «Про виноград і виноградне вино», створення бренду «Українське вино», розробка та затвердження дорожньої карти розвитку виноградно-виноробної галузі, перегляд зон вирощування винограду.

Виконано за допомогою Disqus