Експерт озвучив переваги вільного ринку землі для фермерів

10 жовтня 2019 137 0
Олексій Мушак, радник прем'єр-міністра України, активіст земельної реформи
Kurkul.comОлексій Мушак, радник прем'єр-міністра України, активіст земельної реформи

Після відкриття ринку землі, фермери отримають три привілеї. Їх назвав радник прем'єр-міністра України, активіст земельної реформи Олексій Мушак під час під час земельних дебатів, огранізованих компанією Інтерпроект GmbH. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Перша перевага стосується державної підтримки на суму 4,4 млрд грн на проекти розвитку. Нагадаємо, торік на такі цілі виділялось більше 6,3 млрд грн. Однак попереднє застосування коштів Олексій Мушак вважає неефективним.

«В минулому році попереднім урядом було передбачено проекти держпідтримки. Однак за ними маленькі господарства якщо отримали по 300-400 млн. грн, то це добре. Зараз маленькі отримають 4,4 млрд грн і це в 10 разів більше. А великі не отримають», — наголосив Олексій Мушак.

Наступна допомога фермерам — можливість отримання землі на пільгових умовах за ціною по $2 тис./га.

«Маленькі фермери отримають 560 га землі по суті по вартості оренди з розстрочкою на 5 років. В середньому платитимуть по 5 тис. грн в рік за га», — зазначив він.

Третє — стосується зменшення кредитної ставки на придбання землі для усіх фермерських господарств.

«Вигідні кредити, це означає, що всі зможуть купувати. Тому від уряду малі фермери отримають зменшення кредитної ставки. Для того, щоб могли конкурувати з великими агрохолдингами і мали перевагу у купівлі землі», — підсумував радник прем'єр-міністра України.

Виконано за допомогою Disqus