За рік тарифи на перевезення зерна зросли майже на 4%

16 жовтня 2019 79 0
За рік тарифи на перевезення зерна зросли майже на 4%
Kurkul.comЗа рік тарифи на перевезення зерна зросли майже на 4%

Станом на 1 вересня 2019 р. середнє зростання за тарифами на перевезення зерна зросло на 3,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє Zernovoz.ua

Найбільше зростання продемонстрували перевезення на відстань до 50 км — ріст на 18,3%, а також на відстань до 100 км — на 16%.  

На відстань до 200 км середній тариф знизився на 11,4%, а на відстань до 300 км — на 8,6%.

«Основним фактором, що вплинув на зниження тарифів, стало суттєве падіння цін на основні с/г культури, що виробляються в Україні і йдуть на експорт, як наслідок, виробники почали максимально економити на вартості доставки і нав’язувати ринку нижчі тарифні ставки в порівнянні з минулим роком», — йдеться у повідомленні.

Згідно з прогнозами видання, сегмент автомобільної логістики буде основним драйвером зростання ринку перевезень зернових вантажів, адже для цього є ряд передумов:

  • стабільний тренд на зростання обсягів валових зборів наймасовіших с/г культур, що також забезпечує зростання обсягів експорту;
  • попри позитивні зміни в діяльності «Укрзалізниці», даний канал логістики досяг свого піку пропускної спроможності про що свідчать затримки с/г вантажів і оголошення «конвенцій» під час проходження збиральних кампаній;
  • розвиток річкової логістики має досить туманні перспективи.

Враховуючи це, трафік вантажів в найближчі роки буде досить суттєво перерозподілятись на користь авто. В такій ситуації виникає потреба в інвестиціях, які допоможуть сформувати вантажний автомобільний парк, що зможе задовольнити попит.

Тарифи на перевезення мають чітку сезонність, найбільше зростання відбувається в вересні, жовтні і листопаді під час збирання соняшника і кукурудзи, що супроводжується дефіцитом транспортних засобів.Сервіс Zernovoz.ua працює над згладжуванням таких сезонних перекосів, шляхом покращення доступу до ринку як власників зернових вантажів так і перевізників, підвищення ліквідності ринку.

Виконано за допомогою Disqus