Протести фермерів у Нідерландах набирають обертів

17 жовтня 2019 159 0
Протести фермерів у Нідерландах набирають обертів
Укрінформ

У Нідерландах протести фермерів наберають обертів. Тисячі фермерів на тракторах заполонили вулиці Гааги. Центр міста перекрила військова техніка, машини поліції та кінна поліція. Про це повідомляє Укрінформ.

«Місто стало в заторах. Громадський транспорт також частково зупинився. Нідерландські фермери планували влаштувати протест під стінами комплексу Бінненхоф, в якому знаходяться Генеральні штати (парламент Нідерландів) і резиденція прем'єр-міністра. Їхати тракторами на територію історичної будівлі місцева влада заборонила. Щоб мітингарі не дісталися комплексу Бінненхоф, усі заїзди, ворота, арки та входи перекрили військові та поліція. Також військовою технікою перекрили деякі вулиці в центрі Гааги», — йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте звернувся до фермерів із закликом дотримуватися порядку.

«Ви можете проводити мітинг, але дотримуйтесь правил, якщо ви цього не зробите, ви порушите закон», — наголосив Марк Рютте.

Мітингували фермери проти закидів, щодо забруднення повітря викидами вуглецю і азоту на фермах. Також причиною проведення акції стали звинувачення захисників тварин на адресу фермерів.

Напередодні фермери мітингували в Гронінгені. Там акція завершилася арештами. Акцію проводили під стінами будівлі, де знаходиться адміністрація провінції. Троє фермерів намагалися тракторами знести вхідні двері та огорожу. За це їх затримали, але вже на ранок відпустили.

Нагадаємо, нідерландських сільгоспвиробників звинуватили у неекологічності виробництва, яке викидає в атмосферу багато вуглекислого газу. Так, тисячі фермерів влаштували марш на тракторах в Гаагу, вимагаючи поваги до їхньої професії. 

Виконано за допомогою Disqus