Закупівельні ціни на ріпак з початку сезону знизились на $10/тонну

22 жовтня 2019 46 0
Закупівельні ціни на ріпак з початку сезону знизились на $10/тонну

В Україні закупівельні ціни на ріпак знизилися до $395/т, незважаючи на зниження прогнозів виробництва. Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на Grain Trade.

«На початку сезону ціни на ріпак становили $405 зат CPT, але після жовтневого прогнозу врожаю ріпаку на рівні 3,7-3,9 млн т впали до $395 за т. Однак за підсумками збирання валовий збір оцінили в 3,1 млн т, а за уточненими жовтневими даними статистики — в 3,3 млн т», —вказується в повідомленні.

Ціни на ріпак минулого тижня знижувалися в міру скорочення попиту з боку експортерів, які завершують програми напередодні скасування з 1 січня відшкодування ПДВ при експорті ріпаку. Закупівельні ціни на минулому тижні впали в порту до $395-400/т або 11 900-12 000 грн/т.

Читати за темою: Погодні умови спровокували зростання цін на сою в США

Згідно з повідомленням, дані про зменшення площ посіву ріпаку в Україні та їх незадовільний стан поки не підтримали ціни майбутнього врожаю, оскільки погода в ЄС сприяє посіву озимого ріпаку.

Аналітики відзначають, що експерти USDA не очікують значного скорочення виробництва ріпакової шроту і масла, яке призвело б до підвищення цін попиту. Низькі ціни на інші олійні культури і падіння попиту на канолу з боку Китаю стримують зростання цін на ріпак з початку сезону.

 

Виконано за допомогою Disqus