«Я готовий відстоювати позицію дрібних гравців» — з матеріалу пам'яті Тараса Кутового

22 жовтня 2019 65 0
«Я готовий відстоювати позицію дрібних гравців» — з матеріалу пам'яті Тараса Кутового
Latifundist.com

«Я не хочу займатися голим популізмом і робити кроки, які не дадуть результат», — так за життя говорив Тарас Кутовий, який в 2016-2018 рр. очолював міністерство аграрної політики і продовольства України. Вчора, 21 жовтня, Тарас Кутовий загинув, в результаті падіння вертольота «Робінсон-44», яким він пілотував. Про це йдеться в матеріалі «Тарас Кутовий: Думай, на Що і на Кого ти витрачаєш свій час» на Latifundist.com.

Новина про трагедію вразила багатьох, до того ж ексміністра вважали хорошим льотчиком, у якого за спиною були сотні годин нальоту. Єдиним виправданням того, що сталося може стати несправність самого вертольоту. Але яка б не була причина, самого пілота вже не повернути.

Тарас Кутовий входив до топ-кращих фінансистів України. Минулого року очолив рейтинг Європейської асоціації аграрного бізнесу та був названий найефективнішим міністром в сфері агропромислового комплексу в країнах Європи. За словами політика, для нього робота була його хобі.

В квітні 2016 р. Тарас Кутовий очолив Міністерство аграрної політики і продовольства України в уряді Володимира Гройсмана. Розробив «Стратегію 3+5» — план реформування АПК України. Вже за рік, 23 травня 2017 р. подав у відставку. Своє рішення обґрунтував бажанням повернутися в бізнес.

Однак в ЗМІ обговорювали інші версії. Зокрема, незгоду Тараса Кутового з земельною реформою і напруженими відносинами з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Останній прийняв відставку міністра, але офіційно він був звільнений 22 листопада 2018 р.

Тарас Кутовий хотів, щоб весь ринок працював на одній хвилі.

«Два мільйони, які пропонує влада — це відображення фермера, який обробляє близько 50 га. Моя позиція, що цей верхній поріг повинен бути істотно піднято, нехай це буде не 2 млн, а 200. Ми повинні збалансувати умови між великими і малими, щоб працював весь ринок приблизно на одній хвилі. А так у нас виходить, що сильні завжди будуть сильними, і в цьому немає нічого поганого. Але слабкі стають значно слабшими. І це погано», — так говорив Тарас Кутовий.

Також він висловлював думку, що потрібно чітко розділяти можливості великих аграрних підприємств, які здійснюють великі інвестиції, і перспективи розвитку для одноосібників на селі.

Тарас Кутовий завжди був готовий відстоювати позиції маленьких гравців на аграрному ринку

«Чого я точно не хочу, щоб маленьких гравців на аграрному ринку ображали. І я готовий відстоювати їх позицію. Великі холдинги і так в силі відстояти себе, вони мають для цього ресурси», — з цитат ексміністра.

Політик вважав, що саме держава і ряд реформ повинні надавати допомогу і підтримку селам, тим самим зробити більш конкурентоспроможними малі і середні підприємства.

«Цей бізнес потрібно любити, інакше нічого не вийде. Люди, які працюють на землі, люблять її. Бізнесмен повинен говорити з ними однією мовою…. Україна в черговий раз довела, що є сильним аграрною державою, яку шанують у світі. І наша мрія — щоб Україна твердо закріпила свої позиції на міжнародній арені», — так про аграрну Україну говорив Тарас Кутовий.

Виконано за допомогою Disqus