Стало відомо, кого лобіюють на посаду голови Аграрного фонду

30 жовтня 2019 653 0
Стало відомо, кого лобіюють на посаду голови Аграрного фонду
Укрінформ

На посаду глави ПАТ «Аграрний фонд» лобіюють людину з оточення Сергія Льовочкіна — Геннадія Супіханова, сина колишнього аграрного міністра.

Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на блог «Сімейний підряд», або Як «Аграрний фонд» потрапив під приціл «сірих кардиналів» АПК часів Януковича» аналітика аграрного ринку Івана Киричевського.

«Під приводом боротьби з корупцією міністр економіки Тимофій Милованов змістив голову правління «Аграрного фонду» Андрія Радченка, на заміну якому готують людину з орбіти Сергія Льовочкіна. Найпоширенішою на агроринку стала версія, що з подачі глави УКАБ Алекса Ліссітси замість Андрія Радченка Тимофій Милованов призначить Геннадія Супіханова, сина колишнього міністра аграрної політики (часів Кучми кінця 90-х) Бориса Супіханова. Від питань ЗМІ про подібні плани Тимофій Милованов ухилився», — написав Іван Киричевський.

За словами Івана Киричевського, Геннадій Супіханов вже встиг зареєструвати в системі НАПКА 23 жовтня 2019 р. декларацію як претендент на посаду в.о. глави «Аграрного фонду».

«За неофіційною інформацією, яка циркулює в урядових коридорах, виправляти цей «ляп» буде Тарас Висоцький як заступник Милованова і креатура Алекса Ліссітси. Ключовим завданням Висоцького стане організація видимості можливого конкурсу на посаду голови «Аграрного фонду». В якості статистів використовують ще двох кандидатів, крім Супіханова-молодшого. Ну а Алекс Ліссітса на даний момент грає роль «агрокардинала» і довіреного «кешмена» агросектору при Мінекономіки», — зазначив автор блогу.

Аналітик аграрного ринку Іван Киричевський додав, що Геннадій Супіханов також був не надто вдалим управлінцем в держсекторі АПК.

«Офіційно він в останнє десятиліття очолював два кар'єра — Нігинський і Мурафський (вони знаходяться на балансі Мінагропроду, хоча і є непрофільними підприємствами). Перший з них має 7 млн ​​грн податкового боргу при статутному капіталі в 5,8 млн грн, другий — 2,01 млн грн боргу з податків при 296 тис. грн статутного капіталу», — зазначив він.

За словами автора блогу, Геннадій Супіханов може мати зв'язок з колишнім нардепом-регіоналом Сергієм Льовочкіним через компанію «Народна позика» — в неї під час управління Мурафським кар'єром взяв кредит, борги за яким росли.

«Справа в тому, що фактичним контролером «Народна позика» — «кредитора» нашого персонажу — є Єгор Русин, людина Олександра Пузанова, один з ключових людей Сергія Льовочкіна в київській політиці. Єгор Русин в 2015 р. очолював Наглядову раду «Київенергохолдингу» за квотою Льовочкіна», — підсумував Іван Киричевський.

Нагадаємо, що 23 жовтня Кабінет Міністрів України звільнив голову правління «Аграрний фонд» Андрія Радченка.

Виконано за допомогою Disqus