Реклама

Родина фермерів майже рік «воює» за племінних корів із Донецької області

5 листопада 2019 1125 0
Родина фермерів майже рік «воює» за племінних корів із Донецької області
Kurkul.comРодина фермерів майже рік «воює» за племінних корів із Донецької області

Керівник ПСП «Агрофірма Привілля» Дмитро Оденчук та його син і партнер Ярослав Оденчук уже майже рік безрезультатно намагаються отримати від Департаменту агропромислового розвитку Донецької ОДА сертифікати племінних (генетичних) ресурсів на 80 корів м’ясної породи шароле.

Про це він повідомив у коментарі Kurkul.com.

Читати за темою: Родина Оденчуків: своїм дітям довіряєш, як нікому

Наприкінці 2018 р. фермери придбали корпоративні права на ФГ «Хірлюк І.К.» із Донецької області, а разом із цим врятували від голодної смерті ціле поголів'я племінних тварин. У господарстві не було кормової бази, тому корови могли загинути.

Корів забрали на відгодівлю на ферми «Агрофірми «Привілля». Протягом місяця вони були на карантині. Дмитро Оденчук неодноразово звертався до чиновників Донеччини з проханням оформити племінні сертифікати на тварин.

«Ми вже майже рік боремося із донецьким племоб’єднанням, яке ставить нам «палки у колеса», і відмовляє у видачі сертифікатів. Як результат, ми залишилися хоча б без державної компенсації за племінних тварин», — зазначив Дмитро Оденчук.

Як розповів Дмитро Оденчук, у видачі сертифікату відмовили, бо корови шароле не перебувають на місці, де були попередньо зареєстровані.

«На місці, де має бути генетичний матеріал, його немає», — цитує донецьких чиновників фермер.

Фактично, за словами Дмитра Оденчука, сертифікат на племінних тварин мали видати ФГ «Хірлюк І.К.». Потім після пред’явлення документів про купівлю тварин, його мали передати новому власнику.

«Коли почали проходити всі строки щодо компенсації за племінних тварин, ми звернулися до Інститут тваринництва, і нам виділили помічника, який допоміг все підготувати та оформити», — зазначив фермер.

Проте досі документів на корів у господарстві немає.

Нагадаємо, за інформацією Єдиного державного порталу адміністративних послуг, підставою для видачі сертифікатів є звернення суб’єктів племінної справи у тваринництві до територіальних органів. Суб’єкт племінної справи у тваринництві звертається до відповідного територіального органу для заповнення бланків на видачу сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів.

Сертифікат оформляється у двох примірниках, що мають однакову серію та номер, з них один примірник сертифіката видається покупцю, другий — видається власнику племінних (генетичних) ресурсів

Виконано за допомогою Disqus