Тернопільські фермери готові сформувати ринок равликів в Україні

6 листопада 2019 563 0
Тернопільські фермери готові сформувати ринок равликів в Україні
pixabay.com

Фермерське господарство Dido Djozef (Тернопільська область), яке займається вирощуванням і реалізацією равлика, поставило собі за мету сформувати в Україні ринок равлика. Повідомляє AgroTimes.

«Сьогодні всі намагаються експортувати равлика. Ми ж обрали інший шлях – хочемо створити внутрішній ринок та культуру споживання равлика, якої ще не існує. Є чимало скептиків, які кажуть нам, що для цього потрібен час, що це нереально», — зазначила вона співвласниця Dido Djozef Іванна Бейдель.

Dido Djozef вирощує равлика Helix Aspersa Muller, співпрацює з Дубенським консервним заводом, на потужностях якого виготовляє повністю сертифіковану продукцію – заморожене відварене м’ясо равлика та лінійку маринованого равлика в чотирьох соусах. Крім того, виробляють печінку равлика.

Читати за темою: Математика агробізнесу: розведення равликів

Реалізацією равлика по Україні господарство вирішило зайнятися чотири місяці тому. Замороженого равлика постачають до ресторанів. Його термін зберігання становить один рік. Маринована продукція може зберігатися два місяці.

«Ми представляємо і свою фермерську продукцію, і тісно співпрацюємо з іншими господарствами. Ми є членами Української асоціації виробників равликів, і кооперативу Український кластер виробників равликів, який налічує понад 30 членів. Також у Шумській ОТГ на Тернопільщині є п’ять фермерів, і ми намагаємося реалізувати продукцію спільними зусиллями. Так, по Шумській ОТГ є до 20 т равлика. З такої кількості можна отримати 10 т готового равлика — цього достатньо для всеукраїнського масштабу», — розповіла Іванна Бейдель.

Вона зауважила, що в майбутньому господарству було б цікаво переробляти продукцію інших фермерів.

Виконано за допомогою Disqus