З Херсонщини почали вивозити непридатні пестициди на утилізацію до Франції

8 листопада 2019 62 0
З Херсонщини почали вивозити непридатні пестициди на утилізацію до Франції
epravda.com.uaЗ Херсонщини почали вивозити непридатні пестициди на утилізацію до Франції

З Херсонської області почали вивозити непридатні пестициди, що залишилися ще з радянських часів. Їх будуть утилізовувати у Франції. Всього планують вивезти 110 т пестицидів. Про це повідомляє «Укрінформ».

Спочатку вивозитимуть застарілі отрутохімікати, що знаходяться на складі агрофірми-радгоспу «Білозерський» (с. Дніпровське Білозерського району). Пестициди тут зберігають у металевих діжках на піддонах.

За словами директорки компанії-субпідрядника Sigmas ecology, що займається перезатаренням та завантаженням відходів, Катерини Ісаєвої, їх там знаходиться близько 60-65 т.

Вона запевняє, що про безпеку під час транспортування пестицидів подбали.

«Кошти виділені з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища. Гроші ми акумулювали з 2015 р. Були скептики, ті, що казали, давайте перезатарювати. Наша позиція, що єдиний шлях — це повна утилізація через транскордон на підприємствах в інших державах. Сьогодні ми можемо сказати, що більше 6 млн грн нам вдалося закумулювати, ми провели тендер, була обрана фірма-переможець, яка починає сьогодні роботу з перезатарення для подальшого вивезення пестицидів на утилізацію у Францію», — директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.

Ще близько 44 т будуть вивозитися з відкритого майданчика в районі роз’їзду «Срочний», 504 км, на території Федорівської сільської ради.

Загалом на Херсонщині орієнтовно зберігаються 1 880 т застарілих пестицидів. Для того, щоб повністю їх позбутися, відправивши на утилізацію, власних коштів в області не вистачить.

Тому на Херсонщині сподіваються на співфінансування з екологічного загальнодержавного фонду.

Нагадаємо, що Kurkul.com проводить опитування серед учасників ринку щодо пропозиції компанії Corteva продавати насіння Pioneer у товарний кредит.

Ми пропонуємо вам розповісти, за яких умов ви згодні будете купувати насіння Pioneer у кредит.

Виконано за допомогою Disqus