Дослідження ґрунту дозволить отримати запланований урожай

11 листопада 2019 40 0
Дослідження ґрунту дозволить отримати запланований урожай
UKRAVIT

Дослідження ґрунту дозволяє чітко зрозуміти, які культури сіяти, які добрива застосовувати, а від яких — краще утриматися, та як побудувати системи захисту і підживлення культур в майбутньому.

Не зволікати і дослідити ґрунт на важливі показники радять фахівці «Інституту здоров’я рослин».

«Дослідження ґрунту — перше, що необхідно зробити, щоб гарантувати собі вдалий сезон. Адже воно дозволяє побачити і прорахувати усі тонкощі процесів живлення — чого, скільки та коли потрібно застосувати, аби отримати запланований врожай. Крім того, з його допомогою ви дізнаєтеся про такі показники вашого ґрунту, як рН, який впливає на засвоюваність елементів живлення, вміст органічної речовини, солей, вологи, макро- мезо- та мікроелементів, і залишкові кількості пестицидів, що дозволить розробити відповідні системи живлення під різні культури», — відзначив керівник сервісно-технологічного відділу компанії UKRAVIT Сергій Сальніков.

В «Інституті здоров’я рослин» ґрунт досліджують на найбільшу в Україні кількість показників — азот, рН, органічну речовину, рухомі форми (фосфор, калій, сірка), макро- і мікроелементи тощо. І кожен із цих показників має своє значення для планування процесів вирощування культур.

«Неважливих показників ґрунту немає. Так, наприклад, знання вмісту гумусу допоможе спланувати системи захисту та підживлення й сівозміну та підібрати оптимальні культури для посіву, рівня рН — знадобиться у розробці заходів із розкислення і також вплине на підбір живлення для конкретних культур, рівня вологи — підкаже необхідність проведення вологозберігаючих заходів та систему вирощування, а вмісту різних елементів — розкаже, як розробити систему основного живлення та додаткових підживлень і скоректувати усі можливі дефіцити елементів для рослин», — зауважила керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

Не зайвим буде й перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів, відзначає вона. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» в період активної вегетації. Крім того, це дослідження радять проводити на новоосвоєних землях або полях, отриманих від сусіда, щоб не мати потім «сюрпризів».

 

Виконано за допомогою Disqus