У Верховній Раді сьогодні розглянуть земельні законопроекти

13 листопада 2019 68 0
У Верховній Раді сьогодні розглянуть земельні законопроекти
Kurku.comУ Верховній Раді сьогодні розглянуть земельні законопроекти

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов анонсував сьогодні, 13 листопада, розгляд у Верховній Раді земельних законопроектів. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає AgroPolit.com.

«Сьогодні історичний день — у Верховній Раді розглядатимуть земельну реформу. Ми всі знаємо, що ринок землі в Україні є. «Сірий», «чорний», який завгодно, проте не прозорий і не відкритий. Він є, але не для всіх. Для «обраних». Тіньовий обіг землі, зв’язаний мораторієм, не дає країні розвиватися. Його обсяг наразі сягає 10 млрд грн! Землю передають в оренду на 49 років за договорами емфітевзису. Лише за останні 2 роки під такі умови здано 460 тис. га землі! Українець отримує за це копійки, поки його земля виснажується і стає з часом непотрібною. Бо вона не належить тим, хто на ній працює. Їм на неї байдуже», — зазначив міністр.

Він додав, що земельна реформа — це не про зняття мораторію. Це комплексні зміни в системі земельних відносин, що складається з 10 різних складових.

«Дерегуляція, антирейдерство, прозорість, захист прав власника землі, фінансова підтримка. Сьогодні зміни вже відбуваються», — наголосив він.

Також Тимофій Милованов приділив увагу і іноземцям. 

«У проекті закону закладається перехідний період аж до 1 січня 2024 р. — юрособи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть. А ми зараз будуємо систему моніторингу кінцевого власника, щоб не можна було купувати землю через підставних осіб. Можна довго дискутувати окремі деталі реформи, але в сучасному цивілізованому світі навіть мови не може йти про те, щоб забороняти людині вільно розпоряджатися тим, що їй належить «по праву». І найголовніше, реформа обігу землі дасть поштовх розвитку економіки, запустить інвестиції на село та в переробну галузь, і зробить українців більш щасливими та заможними. Ми працюємо для людей! І реформа обігу землі надасть конкретну вигоду кожному українцю. Давайте не боятись змінювати Україну на краще. Цей час прийшов!» — написав Милованов.

Також на своїй сторінці у Facebook прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав, що земельна реформа — це «наш виклик».

«Ми — не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через «сірі» схеми землю та здавати її в оренду за копійки. Ми не можемо зробити життя мільйонів громадян, що живуть у селах, кращим, якщо нічого не змінюватимемо та не будемо давати можливості людям самостійно розпоряджатись своєю землею. Земельна реформа — це наш виклик!» — написав Гончарук.

І додав, що земельна реформа — це не про розпродаж землі. Це — про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм — продати, працювати на ньому чи здавати в оренду.

Олексій Гончарук додав, що «Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання — балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію».

За його словами, ця реформа робиться в першу чергу для українців та в інтересах українців.

Виконано за допомогою Disqus