В Україні проведуть експеримент із татуювання поросят

16 листопада 2019 435 0
В Україні проведуть експеримент із татуювання поросят
pixabay.com

За ініціативи Асоціації «Свинарі України» та Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин в Україні починається експеримент з татуювання поросят віком до 4 місяців на двох свиногосподарствах Київської області. Повідомляє asu.pigua.

Так, згідно чинного законодавства, тварини, які переміщуються, мають бути обов’язково ідентифіковані.

Підприємства, що стануть дослідною базою, вже провели підготовчу роботу та придбали необхідне обладнання.

Читати за темою: Незареєстрованим у держреєстрі підприємствам заборонили реалізацію свиней

Виробничий цикл багатьох вітчизняних свиногосподарств поділений на два майданчики  — маточник (свиноматки і поросята до 70-80 днів життя) і відгодівельник (поросята від 70-80 днів життя до реалізації на забій).

Зазвичай майданчики розташовані в різних адміністративно-територіальних одиницях. Тобто при перевезенні поросят з маточника у відгодівельник (у віці 2,5 місяця) їх треба биркувати, що створює додаткове фінансове навантаження на підприємства.

Для вирішення цієї проблеми і проводиться експеримент, під час якого АСУ й Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин перевірятимуть два методи татуювання поросят: нанесення тату на вухо та стегно.

Головна мета дослідження — визначити, наскільки чіткою буде візуалізація татуювання й упродовж якого періоду ця позначка зберігатиметься. Відео- та фотофіксація здійснюватимуться щодня.

За позитивних результатів експерименту АСУ разом із  Агентством ідентифікації і реєстрації тварин напрацюють зміни до чинного Порядку ідентифікації та реєстрації свиней та ініціюватимуть їхнє впровадження.

Виконано за допомогою Disqus