Без кооперації українські пасічники не вийдуть на світовий ринок — думка

15 листопада 2019 109 0
Без кооперації українські пасічники не вийдуть на світовий ринок — думка
Kurkul.comБез кооперації українські пасічники не вийдуть на світовий ринок — думка

На зростаючому світовому ринку меду експорт українського меду зменшується. Без кооперації українські виробники меду не зможуть експортувати продукцію та мати високі прибутки. Таку думку висловив директор ТОВ «Український центр меду» Володимир Очколас, передає перс-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Читати за темою: Досвід промислової пасіки в Канаді — 10 порад  

«Ніхто не представляє інтереси українських пасічників та не займається просуванням готової продукції українського виробництва на світовому ринку. Експортери та переробники оптимізують собівартість меду, переслідуючи свої власні інтереси, та конкурують між собою на зовнішньому ринку, в той час як вітчизняні виробники меду втрачають прибутки», — зауважив Володимир Очколас.

Він зауважив, що в Європі на етикетках ніде немає напису «Мед, виготовлений в Україні». А все через те, що бджолярі, переробники та експортери досі не вибудували системний і планомірний підхід до взаємної співпраці.

«Якщо ви не об'єднаєтеся в кооперативи, ви ніколи не станете експортерами та не отримаєте високих прибутків. Посилити свою позицію на ринку ви зможете лише разом, об’єднавши зусилля. Іншого шляху не існує», — наголосив експерт.

Виконано за допомогою Disqus