Імпортери зайняли місце фермерів на плодоовочевому ринку України — думка

19 листопада 2019 79 0
Імпортери зайняли місце фермерів на плодоовочевому ринку України — думка
pixabay.comІмпортери зайняли місце фермерів на плодоовочевому ринку України — думка

На фоні зростання цін на овочі, фрукти, ягоди зростає і споживання продукції. А ось компенсують цю необхідність імпортери, хоча могли б і наші фермери. Про це заявила керівник департаменту «Маркетинг-аналітика» гуртового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, передає прес-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

За її словами, середньостатистична сім’я сьогодні може собі дозволити їсти ягоди та свіжі салати протягом всього року. Змінюється споживання, але цим не користуються наші виробники. Ми спостерігаємо зростання імпорту продукції, яка може вирощуватися в кліматичних умовах України.

Ще один фактор — скорочення внутрішнього виробництва тепличної продукції.

Закриття російського ринку в 2014 р. стало шоком для вітчизняних виробників, їх бізнес дуже залежав від експорту. Останні три роки кількість дрібних теплиць на Півдні та Закарпатті постійно скорочувалось, люди кидали свою справу та виїжджали на роботу за кордон.

«Зараз ми бачимо протилежну тенденцію — люди почали повертатися, тому що ціни на тепличні огірки, томати, перець постійно зростають», — йдеться у повідомленні.

Також в Україні останні 3 роки скорочувались площі під овочами «борщового набору», знов таки через розчарування в цінах.

«Ціни на овочі в 2015 та 2016 р. падали через обмежений експорт та зменшення внутрішнього споживання. Фермери, адаптувались до нових умов, скорочуючи площі. Внаслідок зниження пропозиції з 2017 р. овочі в Україні постійно дорожчали», — повідомляє експерт.

В тім, на фоні зростання цін зростало і споживання продукції. Для прикладу, на гуртовому ринку «Шувар» у Львові майже по всіх видах продукції за останні 3 роки відбувся приріст за обсягами продажів. І в цій структурі є не тільки вітчизняна продукція, але й імпорт. Навіть по суниці садовій у 2019 р., коли Україна зібрала не найкращій врожай, ми побачили приріст обсягів реалізації.

Українські споживачі хочуть бачити на своєму столі свіжі овочі, ягоди та фрукти цілий рік, і цю необхідність на сьогоднішній день компенсують імпортери. В тім останні кілька років імпорт зростає навіть тоді, коли на ринку присутня українська продукція.

Крім зменшення виробництва, це також може вказувати на те, що український споживач стає більш вибагливим до якості овочів та фруктів, і ці вимоги не всі українські фермери сьогодні здатні задовольнити. Іншими словами наявність імпорту вказує на те, де саме український фермер недопрацьовує і що саме нашим виробникам потрібно зробити, для того щоб замінити імпорт і використати можливості, які дарує місцевий ринок.

Виконано за допомогою Disqus