У найближчі 5 років вакцини від АЧС не буде — дослідники

27 листопада 2019 1879 0
У найближчі 5 років вакцини від АЧС не буде — дослідники
pixabay.comУ найближчі 5 років вакцини від АЧС не буде — дослідники

Створити вакцину від африканської чуми свиней у найближчі 5 років не вдасться. Так вважають австралійські дослідники, які беруть участь у розробці вакцини проти вірусу АЧС. Про це повідомляє meat-inform.com.

Читати за темою: Майкл Баттон: АЧС — вірус, від якого немає імунітету

Зараз вірус наближається до австралійських кордонів — про це свідчать спалахи АЧС у Східному Тиморі — острівній державі, розташованій неподалік від Австралії.

Наразі в Австралійській лабораторії здоров’я тварин в штаті Вікторія команда дослідників намагається розробити вакцину від АЧС, але це потребує часу.

«Я не очікував, що африканська чума свиней поширюватиметься з такою швидкістю. Думаю, що ми не зможемо контролювати АЧС, поки не буде доступна вакцина», — горовить директор лабораторії доктор Тревор Дрю.

Вірус вже знищив 25% світової популяції свиней і найближчим часом може проникнути на територію Австралії, де поголів’я диких свиней оцінюється в 25 млн голів. Дикі свині є найбільш активними розповсюджувачами АЧС.

З метою уникнення вірусу і збереження 2 700 промислових свинарських господарств Австралії, в країні було ухвалено новий закон про біобезпеку.

Наразі пошуком вакцини проти африканської чуми свиней, крім австралійців, займаються науковці з ЄС, США, Великобританії та Китаю.

Виконано за допомогою Disqus