Вчені дослідили безпечність використання неонікотиноїдів

30 листопада 2019 88 0
Вчені дослідили безпечність використання неонікотиноїдів
growhow

Неонікотиноїди широко використовуються для захисту сільськогосподарських культур від комах-шкідників. Нове дослідження вчених з Американського хімічного товариства, присвячене тіаклоприду, доводить, що він здатен ефективно боротися зі шкідниками без негативних наслідків для бджіл. Повідомляє eurekalert.org.

Наразі два неонікотиноїди все ще дозволені до використання в ЄС, проте вченим досі мало відомо про їх вплив. Мета дослідження — дізнатися, як неонікотиноїд тіаклоприд впливає на комах-запилювачів.

У польовому дослідженні вчені виявили, що розпилення неонікотиноїду тіаклоприду на червону конюшину не викликало помітного негативного впливу на комах-запилювачів. За високої ефективності знищення шкідників, застосування препарату навпаки збільшило популяцію джмелів у досліджуваних посівах.

Читати за темою: Правовий захист майнових прав та інтересів бджолярів

Окрім цього, команда науковців також перевірила життєздатність джмелів у ландшафтах без червоної конюшини. Вони виявили, що колонії джмелів поблизу оброблених тіаклопридом полів червоної конюшини ставали здоровішими, у порівнянні з колоніями у ландшафтах без червоної конюшини.

Дослідження демонструє, що окремі неонікотиноїдні інсектициди, все ще дозволені в Європейському Союзі, можуть принести користь джмелям, оскільки являють собою низький ризик для комах, захищаючи культури.

За висновком вчених — неонікотиноїдні інсектициди не слід розглядати як однорідну групу при проведенні оцінки ризику.

Виконано за допомогою Disqus