В Україні очікується зростання ціни на яблука

29 листопада 2019 215 0
В Україні очікується зростання ціни на яблука
Kurkul.comВ Україні очікується зростання ціни на яблука

Середня ціна на яблука в Україні за рік збільшилась мінімум в 2,5 рази, і лише на 5% є нижчою від рекордно високих цін у кінці листопада 2017 р. Проте, за кілька тижнів українські яблука можуть подорожчати ще. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати за темою: Природні середовища існування, різноманітність бджіл ведуть до кращого виробництва яблук 

Причиною зростання ціни в цьому році стало суттєве падіння врожаю в Україні та інших країнах Європи.

На думку українських фермерів, вже за кілька тижнів ринок яблук побачить чергову хвилю зростання цін. Попит на фрукти зазвичай помітно  зростає напередодні новорічних свят, і з приходом холодів. 

Головні особливості цього сезону — дефіцит якісних яблук і збільшення розриву у цінах в залежності від якості продукції. Українські фермери сьогодні пропонують ринку переважно плоди, пошкоджені градом та паршею. Кращі яблука очікують кращої ціни в сховищах і, згідно планам виробників, з’являться на ринку не раніше січня 2020 р.  

Попит на «преміум» сегмент українські трейдери вже почали «закривати» польським яблуком, ціни на нього в 1,5 рази вищі від цін стандартного українського яблука. Для прикладу, в терміналі «Овочі та фрукти» гуртового ринку «Шувар» імпортне яблуко Голден продається по 13-14 грн/кг. На тих самих умовах пропонують крупне та якісне яблуко Голден українські виробники, поряд з цією продукцією дрібні та пошкоджені плоди продаються дуже повільно по 8-9 грн/кг.  

В департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар» стверджують, що загальний попит на яблука в цьому сезоні є значно більший, ніж рік тому. 

Виконано за допомогою Disqus