Третина пестицидів та агрохімікатів в Україні є фальсифікатом — UKRAVIT

9 грудня 2019 65 0
Третина пестицидів та агрохімікатів в Україні є фальсифікатом —  UKRAVIT
UKRAVIT

Наразі гаряча пора закупівлі засобів захисту рослин і добрив. Проте навіть якщо ви роками співпрацюєте з перевіреними брендами, фахівці UKRAVIT рекомендують не нехтувати лабораторною експертизою і додатково впевнитися в якості придбаної продукції.

«Ситуація з підробками засобів захисту рослин і добрив сьогодні на ринку склалася критична. За деякими даними, близько третини пестицидів та агрохімікатів є фальсифікатом. Причому йдеться як про завезення такої продукції з-за кордону, так і про локальне виробництво підробок. Тому купуючи засоби захисту та добрива, важливо бути певним в їх якості», — відзначив керівник сервісно-технологічного напрямку компанії «UKRAVIT» Сергій Сальніков.

Керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй додав, щоб не витратити кошти даремно, перевірку на оригінальність засобів захисту рослин варто довірити науці.

«Ми визначаємо близько 300 діючих речовин у препаратах, а також їх концентрації. В результаті досліджень аграрій отримує протокол, де вказаний перелік діючих речовин та їхня концентрація. Таким чином, якщо заявлені діючі речовини не відповідають знайденим, аграрій може повернути препарат, або ж комбінувати його з іншим — у випадку, якщо повернути його з різних причин неможливо», — сказав Володимир Конограй.

Також фахівці UKRAVIT зазначили, що в «Інституті здоров’я рослин» досліджують і добрива.

«Ми досліджуємо мінеральні, органічні добрива, а також мікродобрива на цілий спектр показників, що визначають їх якість та оригінальність — вміст діючої речовини, вологу, густину, лужність, рН, азот, інші. Адже що сьогодні на ринку чого тільки не пропонують —і дешевше, і дорожче, і ефективне, й не дуже. Якісні та оперативні дослідження можливі завдяки сучасному обладнанню від найкращих світових виробників та застосуванню передових світових методик. Тож аграрій може бути певним, що придбав якісні добрива, і без сумніву застосовувати їх на своїх полях та очікувати позитивну їх дію», — підкреслив керівник агробіологічної лабораторії.

Виконано за допомогою Disqus