Рекордний урожай зернових в Україні вплинув на світові ціни — ФАО

9 грудня 2019 1225 0
Рекордний урожай зернових в Україні вплинув на світові ціни — ФАО
Kurkul.comРекордний урожай зернових в Україні вплинув на світові ціни — ФАО

Завдяки рекордному врожаю в Україні, на світовому ринку впала вартість зернових. Про це повідомиляє AgroPolit.com з посиланням на прес-службу Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

За даними ФАО, за останній тиждень листопада ціни на продукти харчування в світі підскочили в зв’язку з подорожчанням м’яса і соняшникової олії. Проте вартість зернових впала з огляду на рекордний врожай фуражного зерна в Китаї, Україні та Росії.

В цілому у листопаді Індекс продовольчих цін ФАО в порівнянні з жовтневим показником піднявся на 2,7% і склав 177,2 пункту. Це більш ніж на 9% вище за показник за відповідний період минулого року.

Найбільше в листопаді подорожчала олія — на 10,4%. Індекс цін на м’ясо також піднявся на 4,6%, що стало найбільшим місячним приростом за десять років. Найбільше подорожчали яловичина і баранина, але ціни на свинину і м’ясо птиці також підскочили. Також у листопаді підвищилася вартість цукру.

А ось індекс цін на зернові, навпаки, знизився на 1,2%, також впали і ціни на рис.

Також ФАО опублікувала новий прогноз виробництва зернових у світі у 2019 р., в якому йдеться про рекордний урожай в 2,7 млрд т,, що на 2,1% більше, ніж у 2018 р. Останній перегляд прогнозу в бік підвищення відображає «вищий, ніж очікувалося обсяг врожаю фуражного зерна в Китаї, Україні та Росії».

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 15°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

75%