У січні запустять Державний аграрний реєстр у тестовому режимі

18 грудня 2019 255 0
У січні запустять Державний аграрний реєстр у тестовому режимі
pixabay.comУ січні запустять Державний аграрний реєстр у тестовому режимі

У січні 2020 р. стартує тестовий етап впровадження Державного аграрного реєстру. Зареєструватись в ньому зможе кожен охочий за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Додатково, в 6 пілотних областях, серед яких Львівщина, працюватимуть оператори реєстру, що проводитимуть консультації, допомагатимуть створити ЕЦП та зареєструватись в Реєстрі. Оператори виїжджатимуть в ОТГ та сільські ради, а також надаватимуть послуги в обласних управліннях агропромислового розвитку», — йдеться у повідомленні.

Державний аграрний реєстр — це електронний майданчик, завдяки якому аграрій зможе легко, швидко та зручно отримувати державну підтримку та взаємодіяти з органами державної влади.

«Сьогодні разом із Світовим банком і з ЄС ми рухаємось в частині реєстру земельних ділянок, друге питання — це реєстр тих, хто працює на цій землі з метою покращення їх діяльності, її адміністрування, допомоги у фінансуванні, різного роду інформаційної підтримки», — зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Інструмент сприятиме створенню прозорої системи земельних відносин та покликаний зробити взаємодію між державою та сільгоспвиробником простою та зручною.

«За допомогою Аграрного реєстру планується спростити доступ до банківського фінансування, запровадити програми таргетованої державної підтримки, оцінювати їх ефективність. Також цей інструмент сприятиме виправленню помилок у Держгеокадастрі», — йдеться у повідомленні.

Сервіс працюватиме за принципом «єдиного вікна». Реєстр надаватиме користувачу інформацію про нього з Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав, Реєстру тварин, зокрема: земельні ділянки у власності та користуванні, зареєстровані тварини тощо. Планується, що Реєстр буде доповнено функціоналом замовлення державних послуг, які необхідні для ведення сільськогосподарського господарства.

«Через особистий кабінет агровиробник зможе ефективно та швидко комунікувати з органами державної влади, слідкувати за новинами, державною підтримкою, ділитися інформацією. Вже зараз пілотний проект може допомогти аграріям у ключових речах. У першу чергу, відслідковувати всю інформацію про своє господарство в трьох реєстрах: речових прав, юридичних осіб і реєстрі тварин. У своєму особистому кабінеті агровиробник буде бачити скільки в нього є землі, чи не зникла земельна ділянка, чи не з’явився у його ділянок новий власник, тощо», — зауважила заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва.

Також у Реєстрі планується створення додаткових функцій та сервісів послуг щоб можна було зробити заявку на отримання дозвільних документів, замовити будь-які довідки та реєстри про себе, повідомляти Держгеокадастр чи інші реєстри про помилки.

«У перспективі є намір передбачити функцію знаходження активностей по відношенню до будь-яких ділянок, юридичної особи зареєстрованого користувача і т.д», — розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Окрім цього, ще однією перевагою Реєстру є те, що він сприятиме отриманню банківського кредитування.

Після пілотної фази, аналізу роботи та усунення усіх недоліків, проект буде поширений на всю територію України

Виконано за допомогою Disqus