Вільний ринок землі принесе Україні $10 млрд інвестицій за 5 років — думка

3 січня 2020 89 0
Вільний ринок землі принесе Україні $10 млрд інвестицій за 5 років — думка
Kurkul.com

Вільний ринок землі без обмежень для входження капіталу призведе до капіталізації України та до залучення в перші 5 років $10 млрд інвестицій. Про це йдеться в  інтерв'ю керуючого директора міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНГ Джованні Сальветті на AgroPolit.com.

«Капіталізацію принесе насамперед вільний ринок без обмежень для капіталу на купівлю землі. Земля і агробізнес в Україні — велика частина економіки, що зростає найшвидшими темпами. Але якщо порівнювати з продуктивністю агросектору в Західній Європі, то у вас вона дуже низька. Причина — нестача всередині країни капіталу для розвитку агробізнесу (оновлення технопарку, впровадження іригації, якісних добрив та інше). На жаль, Україна сьогодні все ще бідна країна — вона потребує іноземного капіталу для фінансування низки проєктів і не тільки в агросекторі. Як його залучити? Один з оптимальних варіантів — прозора земельна реформа. Земля – це вхідний квиток для України в клуб залучення великих глобальних інвестицій», — зауважив він.

На думку Джованні Сальветті, земельна реформа принесе за 5 років країні значні інвестиції.

«Земельна реформа без обмежень для іноземців — це $10 млрд протягом перших 5 років. В середньому на рік — близько $2 млрд. Закритий ринок — це мінус $2 млрд потенційних інвестицій», — прогнозує він.

Читати за темою: Для кого запрацює ринок землі ― колонка редактора

Виконано за допомогою Disqus