Цьогоріч в Україні збільшаться площ під горіхоплідними культурами

13 січня 2020 235 0
Цьогоріч в Україні збільшаться площ під горіхоплідними культурами
Kurkul.com

Збільшення площ горіхових насаджень сортовими саджанцями в інтенсивних
горіхових садах, сіянцями при рекультивації або створенні нових полезахисних насаджень за програмою агролісомеліорації. Буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно, інформує SuperAgronom.com.

Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис. т, з них близько 60 тис. т буде експортовано (велика частина у країни Перської затоки і південно-східну Азію).

З’являться закупівельні підприємства по фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундука в країни Прибалтики та скандинавські країни.

Читати за темою: Експорт волоських горіхів зріс на 80%

Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, однак ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені.

Горіхові сади малої та середньої площі (до 30 га) об’єднуватимуться в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.

Будуть продовжені активні спільні дії членів Української горіхової Асоціації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Торгово–промислової Палати України, ЗМІ за брендингу українського горіха в світі.

На ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю (продовольчої та непродовольчої групи товарів).

Слід зазначити, що у 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектар нових насаджень горіхів, з яких на фундук припало 1,039 тис. га, на волоський горіх — 0,961 тис. га.

По завершенню року, згідно державної програми садівники отримали компенсаціїза посадковий матеріал — 119,8 млн грн за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге півріччя.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 7°

Вітер

3.6м/с

Опади

0.3мм

Вологість

88%