В Україні розроблена нова схема перерозподілу спецрежиму

18 листопада 2015 49 0
В Україні розроблена нова схема перерозподілу спецрежиму
Latifundist.comВ Україні розроблена нова схема перерозподілу спецрежиму

Міністерство аграрної політики та продовольства України запропонує на розгляд Міжнародного валютного фонду (МВФ) нову схему перерозподілу спецрежиму з податку на додану вартість (ПДВ), пише «Інтерфакс-Україна».

10% акумульованої суми буде направлятися до державного бюджету для підтримки окремих галузей агропромислового комплексу.

«Розуміючи, що має бути якийсь компроміс, він може бути запропонований під час переговорів з МВФ: зберігається для всіх спецрежим, а 10% (акумульованої суми — ІФ) —це приблизно 2 млрд грн — перенаправляються до держбюджету і спрямовуються на підтримку сільського господарства, на прямі програми підтримки. Є одна програма, яку ми не зуміли відновити — це пряма програма на садівництво та виноградарство», — сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Ярослав Краснопольський на прес-конференції в Києві у середу.

За його словами, зустріч представників міністерства та МВФ відбулася в середу.

«Усі, хто має систему акумуляції ПДВ, 90% суми буде залишати у себе, а 10% з цієї суми перенаправляються у загальний бюджет і повертаються нам в якості прямої підтримки на ті, чи інші програми», — додав Ярослав Краснопольский.

Він уточнив, що аграрне відомство не припиняє переговори з Мінфіном про можливість прямих дотацій для галузі на 3 млрд грн, що передбачено умовами вступу України до Світової організації торгівлі.

«Ми зараз до Міністерства фінансів, незважаючи ні на що, звертаємося і все-таки хочемо отримати пряму дотаційну підтримку, з них 1,2 млрд грн — на компенсацію відсоткової ставки за кредитами, і 1,8 млрд грн — на тваринництво, ну і 0,8 млрд грн — на повернення попередньої заборгованості. Ну і звичайно, виноградарство і садівництво потрібно підтримати», — повідомив він.

Виконано за допомогою Disqus