Реклама

Картоплярі просять щорічно виділяти 900 млн грн на розвиток галузі

16 січня 2020 271 0Люда Зеленко
Картоплярі просять щорічно виділяти 900 млн грн на розвиток галузі
Kurkul.comКартоплярі просять щорічно виділяти 900 млн грн на розвиток галузі

Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) надіслала в Міністерство з розвитку економіки, продовольства та сільського господарства свої пропозиції щодо напрямків держпідтримки, яких терміново потребує галузь. Про це повідомляється на сайті УАВК.

«За останні 5 років сектор промислового картоплярства України динамічно згортав виробничі площі з огляду на відсутність експорту та невизначеність держав із необхідним для продовольчої безпеки України обсягом виробництва картоплі.  Цей продукт є стратегічно важливим для нашої держави, входить до споживчого кошику українців і очолює в ньому рейтинг життєво важливих продуктів. Дефіцит продукту в 2019-2020 МР боляче вдарив по малозахищеним верствам населення, зокрема до УАВК надходили численні запити з будинків для дітей-сиріт, літніх людей, установ Міноборони та пенітенціарної системи», — зазначається в повідомленні.

Згідно з даними за 2019 р., вирішення і фінансової держпідтримки потребують такі питання як:

  • впровадження меліораціїв містах, де картоплярство через кількарічну посуху перетворилося є неприбутковим бізнесом ( Житомирщина, Київщина, Чернігівщина);
  • модернізація 300 тис. т потужностей зі зберігання картоплі. При внутрішній потребі в розмірі 6,5 млн т картоплі/рік для забезпечення продовольчої безпеки України.необхідно побудувати картоплесховищ загальною потужністю 1,5 млн т;
  • устаткування відповідного обладнання для доробки картоплі, (сортувальних ліній, що складаються з інспекційного столу,  калібровки, вагів і фасовки).
  •  розширення програми компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки за рахунок обладнання для доробки продукції;
  • компенсування вартості насіння (доля якого в виробництві картоплі сягає 70% всіх витрат) розширити на мультипліковане насіння зарубіжної селекції в Україні. Поширити цю компенсацію на сертифіковане насіння від зареєстрованих насінницьких господарств, щоб мінімізувати згубну практику використання у виробництві дрібної фракції з товарно-насіннєвих посадок;
  • здешевлення кредитів для будівництва переробних підприємств. 

 «Щоб Україна не втратила вітчизняне картоплярство, як це сталося в сусідній Молдові, не пускала на металобрухт вже наявні переробні підприємства через відсутність сировинної бази, доцільно розробити 5-річну програму з розвитку вітчизняного картоплярства, на яку передбачити щорічні держвитрати на рівні 900 млн грн», — йдеться у зверненні.

Читайте також: Фермери очікують подорожчання овочів борщового набору у лютому

Виконано за допомогою Disqus