Фермери очікують подорожчання овочів борщового набору у лютому

15 січня 2020 385 0

Виробники сподівалися на суттєве подорожчання овочів «борщового набору» у кінці грудня через передсвятковий ажіотаж. Але цей прогноз не збувся. Ціни зросли лише на 10-15%. Наступне цінове зростання фермери очікують тепер у лютому. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати більше: Огляд перспективних нішевих напрямків у садівництві та овочівництві 

«Підґрунтям для таких припущень є сценарій останніх 2-х сезонів, тоді овочі дійсно починали дорожчати в другій половині зими. Але на відміну від цих років у 2019 р. площі під овочами в Україні розширились. Тому зростання ціни поки що під питанням. Треба враховувати і те, що у випадку зростання ціни в українських господарствах, на вітчизняному ринку досить швидко з’являться імпортні овочі. Для прикладу, імпорт  цибулі із Польщі та Казахстану може розпочатись, як тільки ціни подолають межу 10-11 грн/кг ($0,42-0,46/кг). Імпорт картоплі розпочався ще на початку сезону і продовжується до сих пір», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними «Інфо-Шувар» станом на другий тиждень січня «борщовий набір» в Україні продається в 2 рази дешевше, ніж рік тому. Винятком є тільки картопля, вона є майже на третину дорожчою, ніж в минулому році.

Виконано за допомогою Disqus