Українські супермаркети взяли курс на закупівлю митої картоплі

16 січня 2020 149 0

Упродовж 2019 р. українські супермаркети збільшили зацікавленість у закупівлі митої картоплі з господарств. Про це повідомила перс-служба Української Асоціації виробників картоплі.

«Подібна картина наразі спостерігається в усіх супермаркетах «Новус», «МегаМаркет», структурах Fozzу Group («Сільпо», Fozzy, «Фора»), мережі «АТБ». На їхніх полицях в наявності як немита, так і мита картопля. Немита в роздріб коштує в межах 11,5-12,5 грн, мита і нефасована — 17 грн. Цікаво, що споживачі більш охоче розглядають і купують митий товар, ніж продукцію з землею, що має більш програшний, нетоварний вигляд», — повідомила голова УАВК Оксана Руженкова.

За інформацією директора українського представництва нідерландської компанії Tolsma Grinish Олеся Капітанчука, в Україні обладнання для миття і шліфовки картоплі мають лише три промислових картоплярських підприємства: Green Guild Group (ТМ «Матуся Потуся», «Вовка Морковка», «Пані Цибулька», «Бурякович»), ПП «Імпак» (ТМ «Овочиста»), агрохолдинг «АТК» (ТМ «Фреш-Ко»).

При цьому в УАВК наголошують, що не всі сорти картоплі придатні до миття.  Так, в Асоціації радять виробникам звернути увагу на сорти, які мають цупку, гладку чи легко сітчастку шкірку (менше уражається механічно і має привабливий товарний вигляд) і неглибокі мілкі вічка (із глибоких вічок погано вимивається земля, в результаті чого накопичується волога, що провокує подальше підгнивання). 

На сьогодні в Держреєстрі сортів рекомендованих до вирощування в Україні є чимало сортів, придатних до миття, а саме:

  • AGRICO (Нідерланди): Рів`єра, Арізона (серпень-жовтень), Мадлен, Еволюшен, Констанс, Рудольф;
  • HZPC (Нідерланди): Коломба, Карера, Ред Скарлет, Мемфіс, Евора, Моцарт, Лусінда, Челенджер;
  • EUROPLANT (Німеччина): Мадейра, Берніна, Карелія, Рікарда, Санібель, Беллароза;
  • NORICA (Німеччина): Гала, Ніксе, Балтік Роуз, Алора, Вега, Венді, Балтік Фаєр, Сорая, Паролі;
  • SOLANA (Німеччина):  Королева Анна, Гранада, Бельмонда, Ред Леді, Лабелла, Таїсія;
  • ПрАТ «НВО Чернігівеліткартопля» (Україна): Сенатор, Ажур.
Виконано за допомогою Disqus