Фахівці радять провести фітотоксичну оцінку впливу пестицидів на пророщування

20 січня 2020 20 0

В зимовий період збільшується попит на агробіологічні дослідження у фітотронних кімнатах і кліматичних камерах з регульованими показниками умов навколишнього середовища. Саме в цей час фахівці «Інституту здоров’я рослин» радять провести фітотоксичну оцінку впливу пестицидів на пророщування та ріст проростків сільськогосподарських культур.

«Закупити на сезон насіння та пестициди — далеко не повний перелік того, що необхідно зробити аграрієві перед посівною. Бо ніколи навмання не можна передбачити, як поведе себе ваш посівний матеріал — чи зійде він, і наскільки сходам підійдуть обрані вами препарати. Тому в зимовий період ми б радили обов’язково провести фітотоксичну оцінку впливу пестицидів на пророщування та ріст проростків сільськогосподарських культур», — впевнений керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй.

За його словами, ці та інші дослідження проводять в агробіологічній лабораторії «Інституту здоров’я рослин». Вчені поміщають насіння до кліматичних камер і фітотронних кімнат, штучно створюють необхідні умови для його проростання — температуру, вологість та освітленість, — а потім обробляють препаратами, які замовник планує купувати, щоб виявити їх вплив на посівні якості насіннєвого матеріалу.

Адже, як відзначають в Інституті, краще провести подібні дослідження в лабораторних умовах, ніж перетворювати власне поле на дослідний полігон.

Виконано за допомогою Disqus