Названо причини скорочення експорту яблук

24 січня 2020 129 0
Названо причини скорочення експорту яблук
Kurkul.com

Станом на середину січня 2020 р. середні ціни на яблука в Україні залишаються на рівні 11-12 грн/кг і в середньому в 1,5-2 рази перевищують показники минулого року. В той же час експорт яблук скоротився. Повідомляють експерти Української плодоовочевої асоціації.

«В першу чергу, підвищення цін на яблука було спровоковане суттєвим зниженням виробництва в Україні, яке за попередніми оцінками знизилося більше ніж на 20%. До того ж, цього сезону було зібрано велика кількість неякісного яблука і до кінця 2019 р. українські виробники реалізовували переважно продукцію, що була пошкоджена градом та паршею. В той же час,  якісне яблуко закладалося на зберігання у сховища, та за словами операторів ринку, буде реалізовуватися починаючи з лютого-березня», — розповіла директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Читати за темою: Інна Семерог: Вирощувати фрукти — це романтика

Зазначається, суттєве зниження виробництва та доволі високі ціни на яблука на внутрішньому ринку не могли не відобразитися на показниках експорту даної продукції. Так, за перші 5 місяців сезону (липень-листопад) Україна експортувала 8,8 тис. т яблука, що на 4,8 тис. т менше ніж показники попереднього сезону.

Однак, на думку експертів, головною причиною зниження експорту цієї продукції є не зменшення виробництва яблук в Україні, і не велика кількість продукції низької якості, а небажання самих виробників виходити цього сезону на зовнішні ринки.

«Цього сезону до нас зверталися імпортери з Близького Сходу та Південно-Східної Азії, з запитом стосовно українського яблука. Однак, вітчизняні виробники без особливого ентузіазму сприймали цю новину, аргументуючи свою позицію доволі високими цінами на яблука на внутрішньому ринку. Цілком можливо, що через декілька років, або навіть вже в наступному сезоні, повториться ситуація сезону 2018/2019, коли виробники відмовлялися від збору урожаю взагалі, через низькі ціни на внутрішньому ринку. І тоді питання експорту буде, як ніколи актуальне. Однак, варто розуміти, що виробники яблук з Сербії та Молдови також нарощують експорт та шукають нові ринки збуту, і їм цілком під силу закріпитися на тих ринках, де в перспективі могла би закріпитися Україна», — зазначив виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 15°

Вітер

3.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%