Конкуренція України та США на азійському ринку кукурудзи посилиться — експерт

28 січня 2020 152 0

На світовому ринку кукурудзи зараз залишилися тільки два постачальники — Україна і США. Основна конкуренція найближчим буде розгортатися між двома цими двома країнами.

Про це Latifundist.com розповіла експертка компанії AgriCensus Вікторія Блажко.

«Основним полем битви», за її словами, може стати китайський ринок, де традиційно домінує українська зернова кукурудза. Однак в останні тижні наша кукурудза почала поступатися в ціні американській.

«Останні дані по експортних продажах кукурудзи зі США також показали хорошу динаміку з підтвердженням попиту з боку азіатських країн, перш за все Південної Кореї. Цей ринок американська кукурудза недавно «відвоювала» в української кукурудзи завдяки більш привабливій ціні», — каже Вікторія Блажко.

За даними AgriCensus, різниця в цінах між американською та українською кукурудзою на умовах CIF Китай з поставкою в лютому становить близько $ 4-5 за 1 т не на користь зерна з України.

Уже були чутки про те, що Китай нібито закупив партію американської кукурудзи з відвантаженням з тихоокеанського узбережжя США, але поки вони не підтверджені.

«Можливо, світло на можливі закупівлі американської кукурудзи Китаєм проллють оновлені дані по експортних продажах зі США, які будуть опубліковані в цей четвер. Однак якщо врахувати те, що в Китаї до цих пір діє мито на імпорт кукурудзи американського походження (за даними AgriCensus, в розмірі 36%), її імпорт є економічно недоцільним, навіть незважаючи на більш низькі ціни порівняно з українською кукурудзою», — зауважила експертка.

Крім того, як каже Вікторія Блажко, українська кукурудза має більш високу якість і не є генно модифікованою, що дозволяє вітчизняним виробникам розраховувати на китайський ринок і далі.

Проте корекція на ринку Чикаго слідом за іншими сировинними ринками на тлі панічних настроїв через коронавірус, швидше за все, не пройде непоміченою для українського ринку кукурудзи.

Читайте Коронавірус і сировинні ринки: чи заразить вірус агросектор?

Відтак Вікторія Блажко наполегливо рекомендує українському агробізнесу уважно спостерігати за ситуацією, що нині склалася.

Виконано за допомогою Disqus