Експерт розповів, як вплине китайський коронавірус на світову економіку агросектору

28 січня 2020 361 0

Поширення нового короновіруса в Китаї серйозно вдарило по фінансовим і товарним світовим ринкам через побоювання зниження темпів зростання економіки Китаю і країн Азіатського регіону. Про це повідомив аналітик компанії «Агрітел Інтернешнл» Олексій Єрьомін, пише Latifundist.com.

Прогнозують, що Китай може втратити до 1% приросту ВВП. Через карантинні заходи і обмеження пересування в Китаї, наразі спостерігається падіння споживання енергоносіїв, в першу чергу, зниження цін на нафту.

«Виникає багато питань з приводу того, як це відіб'ється на ринку аграрної продукції і перш за все ринку зернових і олійних. На сьогоднішній день, незважаючи на підписання угоди між США і Китаєм ринок не побачив зростання закупівель американської сої і все це напередодні виходу на ринок чергового рекордного врожаю з Бразилії. А тут ще й «невідомість» щодо ситуації з короновірусом», — повідомив Олексій Єрьомін.

На його думку, все це призводить до розпродажів контрактів на сою на Чиказькій біржі, враховуючи, що бразильські фермери навряд чи будуть притримувати сою нового врожаю в очікуванні зростання цін.


«Падіння цін на нафту поки не сильно відбилося на ринку етанолу. Однак якщо негативний тренд на ринку нафти стане стійким, то це неминуче позначитися і на ринку етанолу, в тому числі, як одного з продуктів, на зростання обсягів покупок якого з боку Китаю могли розраховувати США. Це, звичайно, не зробить підтримки і ринку кукурудзи в першу чергу в США », — вважає Олексій Єрьомін.


Аналітик зазначає, що можливе ослаблення валют країн, що розвиваються, які перші страждають від панічних настроїв на ринках — ще одне питання, яке може мати велике значення для ринку зернових. На його думку, зміцнення американського долара стане головним болем для американських фермерів і Дональда Трампа, і може допомогти тій же Бразилії, Росії, Аргентині в боротьбі за частку на сільськогосподарських ринках.


«Україна поки залишаємо за дужками валютного ринку, виходячи із ситуації з курсом гривні в минулому році. Ну і звичайно хочеться сподіватися, що ми не стоїмо на порозі глобальної епідемії, коли вже всім все одно скільки коштує тонна кукурудзи, який курс долара і темпи зростання глобального ВВП », — додав Олексій Єрьомін.

Читайте також: Ціни на американську сою впали через китайський коронавірус

Виконано за допомогою Disqus